poniedziałek, 1 listopada 2021

Wydawnictwo Jedność Książka pt.: „Zwierzęta nocą. Nocne safari z latarką w ręku” - Recenzja

 

Zapraszam na recenzję książki pt.: „Zwierzęta nocą. Nocne safari z latarką w ręku”, którą otrzymałam od Wydawnictwa Jedność.
Weź w rękę latarkę i odkryj, co ukrywa nocne safari. Udajemy się do lasów deszczowych, odkrywamy niezwykłe zwierzęta, poznajemy ciekawostki o nich. Ta książka nas zachwyciła. W niebanalny sposób poszerza wiedzę o przyrodzie, a jednocześnie ćwiczy spostrzegawczość. Sporym plusem według mnie jest fakt, że znajdziemy w niej wiele zwierząt nietypowych, o który dość rzadko się mówi i pisze. My wcześniej nie znaliśmy np. tamaryn, które okazały się ciekawymi i uroczymi ssakami.

Książka ma ciekawą formę. Wszystkie strony połączane są spiralą, co zdecydowanie ułatwia korzystanie z książki. Na jednej stronie mamy ciekawostki, później wąska strona z wykazem zwierząt, które należy znaleźć, a następnie strona, pod którą wkładamy tekturową latarkę (dołączoną do książki) i to na niej szukamy zwierząt.

Wizualnie książka jest bardzo ładna. Już okładka jest ładna, a przy tym twarda i solidna. Dalej znajdziemy ciekawe, ładne, kolorowe ilustracje, które zdecydowanie zachęcają do korzystania z książki.

„Zwierzęta nocą. Nocne safari z latarką w ręku” to niebanalna książka, która bawi i uczy. Z wielką przyjemnością polecam.

Moja ocena – 10\10


Serdecznie zapraszam na stronę Wydawnictwo Jedność oraz na FB


Zwierzęta nocą. Nocnesafari z latarką w ręku

4 komentarze: