sobota, 30 października 2021

Wydawnictwo Akurat Książka pt.: „Ukochana gangstera” - Recenzja

 

Zapraszam na recenzję książki pt.: „Ukochana gangstera”, którą otrzymałam od Wydawnictwa Akurat.Nauczona posłuszeństwa, karana za najmniejsze przewinienia i to nie w delikatny sposób, bez prawa do słabości, do uczuć, do własnej osobowości. Wiedziała, jak wygląda świat gangsterów, świat, w którym przyszło jej żyć. Oddana przez ojca Loganowi, człowiekowi bezwzględnemu, któremu lepiej nie wchodzić w drogę. On szukał kobiety idealnej dla takiego gangstera jak on, a Elizabeth wiedziała, że na pewno nie będzie gorzej niż u ojca. Wiedziała, że zrobi wszystko, aby nie zostać odesłaną, aby móc pozostać przy nim już na zawsze. Miała tylko się nie zakochać, jednak to wcale nie takie łatwe, kiedy poznaje się tą drugą, skrywaną dla wszystkich twarz Logana. Czy w tak brutalnym świecie jest szansa na uczucie? Czy Elizabeth spełni oczekiwania Logana? Czy będzie jej dane pozostać przy jego boku? Czy zostanie zaakceptowana przez jego ludzi (tych, co mają cokolwiek do powiedzenia)?

Historia według mnie ciekawa i wciągająca. Książkę czytało się szybko, a podczas czytania towarzyszyło mi wiele emocji. Miałam wrażenie, że każdy kolejny rozdział jest ciekawszy od poprzedniego. Zdecydowanym plusem były rozmowy między głównymi bohaterami, czasem wywołujące wielki uśmiech na twarzy, czasem wzruszenie. To nie tylko opowieść o miłości, ale również o tym, jak bardzo można kogoś zniszczyć, tak naprawdę chcąc go chronić. Historia pełna namiętności (ze scenami, od których robi się gorąco), z która akcją ani nie była szczególnie szybka, ani wolna czy nużąca (ja bym stwierdziła, że średniej szybkości).

Główną bohaterką jest młodziutka dziewczyna, która w swoim życiu przeszła bardzo wiele. Straciłam matkę i siostrę, a ojciec, zamiast ją kochać i szanować, tresował ją boleśnie, krając za najmniejsze przewinienie. Z jednej strony ciągle przeprasza, z drugiej jest naprawdę silna (pomimo wszystko potrafi się postawić, przez co zyskuje przyjaciół i wrogów). Osobiście bardzo ją polubiłam i mocno kibicowałam.
Logan początkowo jest typowym, groźni i bezwzględnym gangsterem. Uważa, że nie ma serca, a miłość nie istnieje. Jest marzeniem wielu kobiet i koszmarem mężczyzn. Przy bliższym poznaniu, odkryciu pewnych jego sekretów, wiele zyskuje. To jeden z tych bohaterów, którego nie da się ocenić, nie poznając jego historii.

„Ukochana gangstera” to kolejna książka autorki, którą miałam okazję czytać i według mnie jest ciekawa i warta bliskiego poznania. Z przyjemnością polecam.


Moja ocena – 9\10


Serdecznie zapraszam na stronę Wydawnictwo Muza, gdzie znajdziecie również książki Wydawnictwa Akurat oraz na FB Grzeszne książki.


Ukochana gangstera

4 komentarze: