niedziela, 30 maja 2021

Wydawnictwo Novae Res Książka pt.: "Niebezpieczny trójkąt" - Recenzja

 

Zapraszam na recenzję książki pt.: „Niebezpieczny trójkąt”, którą otrzymałam od Wydawnictwa Novae Res.

Wakacyjny wyjazd z przyjaciółką, ostatnia noc, ostatnie wyjście do klubu i mężczyzna, z którym spędza upojne chwile. Nikola nawet nie wie, jak miał na imię, jednak seks z nim był najlepszy w jej życiu. Na koniec spotkania składają sobie obietnice, że jeśli kiedyś się jeszcze spotkają, powtórzą go.
Mijają cztery lata, a u kobiety wiele się zmienia. Nikola ma ułożone życie, spotkała mężczyznę swojego życia. Seweryn jest dla niej idealny, czuły, kochany, dba o nią i ją rozpieszcza. Niebawem ma zostać jego żoną, z czego ogromnie się cieszy. Mężczyzny rodzice nie żyją, ma tylko starszego brata i nadchodzi moment, w którym Nikola ma go poznać. To jest początek końca jej poukładanego życia. Alan, brat jej narzeczonego to ten sam mężczyzna, z którym spędziła niezapomniane chwile w klubie. Na dodatek nadal ją do niego ciągnie. Kobieta zaczyna się wahać, już nie jest pewna, co ma zrobić, kogo wybrać, kogo tak naprawdę kocha, bo przecież nie możliwe, żeby obu. Kogo wybierze Nikola? Czy Seweryn pozna wspólną przeszłość Nikoli i Alana? Jakim mężczyzną okaże się Alan?

Książka nie należy do cieniutkich, ma prawie 500 stron, a na nich dzieje się bardzo dużo. Historia ciekawa i wciągająca, pełna namiętności, seksu (i to dość odważnego) i przeszłości, która zdecydowanie wpływa na teraźniejszość. Mnie się podobało i pomimo że ma tak dużo stron, czytało się ją bardzo szybko.

Bohaterowie dość ciekawi, dobrze wykreowani, chociaż nie będę ukrywać, że każdy w jakimś momencie mnie drażnił (i o dziwo nie sprawiło to, abym miała ochotę odłożyć książkę i przestać czytać ich historię).

Nikola początkowo wydaje się kobietą ułożoną, kochającą, ciepłą. Jednak później wodzi za nos obu braci, inaczej nie potrafię tego ująć. Obiecuje, wycofuje się z tego, sama nie wie, którego bardziej kocha, z którym chce spędzić życie. To bohaterka, która jest idealna do tej historii, jednak mojej sympatii nie zyskała.
Alan to mężczyzna, który nie liczy się z nikim i bierze wszystko, co chce. Lubi seks i uprawia go bardzo często, wielokrotnie z kobietami, których nie powinien nawet palcem tknąć. Jednak nic nie jest takie, jakby można było pomyśleć, a przeszłość znacząco wpłynęła na jego zachowanie. To bohater, którego należy dobrze poznać i dopiero później ocenić.
Seweryn na początku wydawał się mężczyzną idealnym. Czuły, opiekuńczy, umiejący zawalczyć o miłość i niebojący się mówić o uczuciach, a do tego przystojny i męski. Jednak później zmieniłam o nim zdanie. Dlaczego? To musicie odkryć sami.

Książkę czytamy z perspektywy Nikoli i Alan, co wiele wnosi do historii. Osobiście bardzo lubię poznawać perspektywę nie tylko jednego bohatera.

„Niebezpieczny trójkąt” to pierwszy tom trylogii i z tego ci widziałam na Instagramie autorki, już we wrześniu kolejny. Osobiście nie mogę się doczekać, aby poznać dalsze losy bohaterów. Książka mi się podobała, a zakończenie sprawiło, że już bym chciała mieć w swoich rękach kontynuację. Z przyjemnością polecam.


Moja ocena – 9\10


Serdecznie zapraszam na stronę Wydawnictwo Novae Res oraz na FB


Niebezpieczny trójkąt

3 komentarze: