czwartek, 18 marca 2021

Wydawnictwo Pryzmat Książka z zadaniami pt.: „Zbiór zadań dla klasy 2” - Recenzja

 

Zapraszam na opinię o książce z zadaniami pt.: „Zbiór zadań dla klasy 2”, jaką otrzymałam od Wydawnictwa Pryzmat.
W książce znajdziemy zadania uczące dziecko matematyki, które są różnorodne oraz ciekawe. Dzięki nim dziecko ćwicz rozszerzenie zakresu liczbowego do 50, działania na liczbach naturalnych, figury geometryczne, jednostki miar – mierzenie czasu, długości, masy, obliczenia zegarowe i pieniężne.


Przeznaczona jest dla dzieci chodzących do klasy drugiej szkoły podstawowej. Według mnie poziom zadań jest doskonale do nich dostosowany. Część zadań jest bardzo łatwych, takich, które większość dzieci zrobi bez najmniejszego problemu, ale są również takie trudniejsze, wymagające zastanowienia, a czasem pomocy kogoś starszego. Sprawia to, że dziecko ćwiczy coś, co już umie, a także uczy się czegoś nowego.


Stron jest 80, a na nich dość dużo zadań. To jedna z tych książek, której dziecko nie wypełni w pięć minut, a starcza na kilka, a nawet kilkanaście razy (w zależności od dziecka).


Według mnie książka pt.: „Zbiór zadań dla klasy 2” to doskonały pomysł na ćwiczenie matematyki z drugoklasistą. Polecam.


Moja ocena – 10\10


Serdecznie zapraszam na stronę Wydawnictwo Pryzmat oraz na FB


Zbiór zadań dla klasy 2

7 komentarzy:

 1. Bardzo fajna nauczająca książeczka

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo fajna nauczająca książeczka

  OdpowiedzUsuń
 3. Super książeczka, fajna i pouczająca

  OdpowiedzUsuń
 4. Na pewno warto poćwiczyć umiejętności matematyczne.

  OdpowiedzUsuń
 5. Super, ze są w miarę łatwe zadania

  OdpowiedzUsuń
 6. Świetny zbiór zadań,warto aby dzieci ćwiczyły swoje umiejętności matematyczne :) W obecnych pandemicznych czasach ważne jest aby dzieci nie zniechęciły się do nauki.

  OdpowiedzUsuń
 7. fajna książka z nauką dla uczni 2 klasy

  OdpowiedzUsuń