czwartek, 15 października 2020

Wydawnictwo WasPos Książka pt.: "Nie pozwól światłu zgasnąć. Tom 2” - Recenzja

 

Zapraszam na opinię o książce pt.: „Nie pozwól światłu zgasnąć. Tom 2”, jaką otrzymałam od Wydawnictwa WasPos.

Nie pozwól światłu zgasnąć. Tom 1Połączyła ich wspólna pasja, połączyła ich miłość do muzyki, zawładnęło nimi uczucie, bardzo silne, bardzo głębokie. Jednak ich przeszłość nie pozwala im cieszyć się własnym szczęściem, nie pozwala na radość z miłości, jaką czują do siebie. Choć oboje są pewni, że ta druga osoba jest dla niego bardzo ważna, nie zawsze to wystarcza. Willow jest jak kolorowy ptak i to nie tylko ze względu na wygląd. Radosna, pomimo wszystkich przeciwności, z jakimi musi się zmagać, wszystko przyjmuje z uśmiechem na twarzy. Jednak do czasu, bark zaufania ze strony Nevena podcina jej skrzydła. Jednak nie tylko to jest problemem, z którym muszą sobie poradzić, aby móc być razem, tak naprawdę, tak na zawsze. Powraca sprawa sprzed lat, kiedy Willow została obdarta z marzeń, z osiągnięć, jakie mogła zdobyć w balecie. Kobieta nie chce do tego wracać, nie chce rozdrapywać starych ran, jednak Neven ma inne zdanie na ten tema i postanawia odnaleźć tych, co tak ją skrzywdzili. Okazuje się, że dziadek Nevena wcale mu nie odpuścił i najprawdopodobniej wraz z jego największym konkurentem, zamierzają ostro namieszać w jego życiu. Czy im się uda? Czy Willow poradzi sobie z demonami przeszłości? Czy zdobędzie zaufanie Nevena? Czy ta dwójka pokona wszystkie przeciwności i będzie szczęśliwa razem?

Pierwszy tom bardzo mi się podobał, a co za tym idzie, trudno było mnie zaskoczyć z kontynuacją, jednak autorce się udało. Tom drugi jest jeszcze lepszy, pełny emocji, napięcia, niespodziewanych zwrotów akcji. Porwał mnie od pierwszych stron, nie pozwalając się oderwać do samego końca.

Bohaterowie są trochę bardziej dojrzali. Szczególnie Neven się zmienił, stał się bardziej otwarty, widać, że bardzo zależy mu na Willow i dla jej szczęścia potrafi poświęcić bardzo wiele. Bohaterowie są ciekawi, realistyczni, dający się lubić.

„Nie pozwól światłu zgasnąć. Tom 2” to książka, która bardzo mi się spodobała, a podczas czytania wywołała we mnie wiele emocji. Zdecydowanie miło spędziłam z nią czas i z przyjemnością polecam.


Moja ocena – 10\10Serdecznie zapraszam na stronę Wydawnictwo WasPos oraz na FB11 komentarzy:

 1. Oj musze przeczytac obie , tylko tak duzo dobrych ksiazke za mało na nie czasu

  OdpowiedzUsuń
 2. Dość ciekawie się zapowiada książka

  OdpowiedzUsuń
 3. Dość ciekawie się zapowiada książka

  OdpowiedzUsuń
 4. Dość ciekawie się zapowiada książka

  OdpowiedzUsuń
 5. Zwroty akcji to jest to co wciąga czytelnika. Oczywiście nie zawsze mi się podobają, ale ważne, iż ciekawią. ;-) Dobra Książka to taka od które się nie można oderwać. Jak się dużo dzieje to znaczy, iż jest interesująca.

  OdpowiedzUsuń
 6. Moze byc ciekawa, mógłabym ja przeczytac w wolnej, dłuższej chwili

  OdpowiedzUsuń
 7. Czytałam wiele opinii na temat książek Ewy Pirce,każda z nich jest bardzo pozytywna :) Chętnie wpisuję na listę do przeczytania :)

  OdpowiedzUsuń
 8. panie na pewno chętnie książkę przeczytają,oba tomy mają dobrą recenzje

  OdpowiedzUsuń