piątek, 16 października 2020

Wydawnictwo HarperCollins Polska Książka pt.: „Mulan. Opowieść obrazkowa” - Recenzja

 

Zapraszam na opinię o książce pt.: „Mulan. Opowieść obrazkowa”, jaką otrzymałam od wydawnictwa Harper Kids.
Mulan to młoda dziewczyna żyjąca w tradycyjnej, Chińskiej rodzinie gdzie rolą kobiet jest wyjście za mąż i dbanie o dom. Mulan nie widzi się w tej roli, tym bardziej po nieudanym spotkaniu ze swatką. Kiedy jej ojciec zostaje wezwany do wojska, dziewczyna, chcąc ratować już i tak schorowanego mężczyznę, postanawia udawać mężczyznę i stawić zamiast niego. Początkowo wszystko się udaje, jednak nie jest łatwo. Czy tajemnica Mulan wyjdzie na jaw? Jak poradzi sobie kobieta w całkowicie męskim świecie?

Mulan dla mnie jest jedną z tych postaci, które są ponadczasowe. Pamiętam jak w dzieciństwie, z przyjemnością śledziłam jej losy, a obecnie mojej dzieci poznają jej historie i również im się podoba. Według mnie to nie jest kolejna bajka jakich wiele, to historia o odwadze, pokonywaniu własnych słabości, miłości, poświęceniu. To bardzo wartościowa pozycja, którą powinien poznać każdy.

Książka jest opowieścią obrazkową. Znajdziemy piękne, duże ilustracje, klasyczny tekst, elementy komiksu oraz strony do pokolorowania. Zdecydowanie spodobała nam się takie połączenie.

W książce historia Mulan jest trochę skrócona, jednak nie na tyle, aby to bardzo wpływało na jej treść.

Moim zdaniem książka jest ładnie wydana, a historia Mulan, jaką w niej znajdziemy, ponadczasowa. Z przyjemnością polecam.Moja ocena – 8\10Serdecznie zapraszam na stronę Wydawnictwo Egmont gdzie kupicie książki wydawnictwa HarperCollins Polska oraz na FB KsiążkoSfera HarperKids


Mulan. Opowieść obrazkowa


7 komentarzy: