sobota, 26 września 2020

Wydawnictwo Novae Res Książka pt.: "Noralie. Tom I. Uskrzydlona” - Recenzja

 

Zapraszam na opinię o książce pt.: „Noralie. Tom I. Uskrzydlona”, jaką otrzymałam od Wydawnictwa Novae Res.

Olivia nie przepada za swoim życiem. Ma dwóch braci, z którymi ją więcej dzieli niż łączy, a jej rodzice, wiecznie zajęci nie mają czasu na jej problemy. Czuje się samotna, opuszczona i ma tego dość. Wszystko jednak zmienia się w jednej chwili, kiedy w dziwnych okolicznościach trafia do magicznej krainy – Utalii, a ona z Oliwi staje się kimś zupełnie innym. Zmienia się praktycznie wszystko, dziewczyna zmienia imię, wygląd, przestaje być zakompleksiona i samotna, jest jedynaczką, jej rodzice są wspaniali, a na dodatek posiada, magiczne zdolności – potrafi rozmawiać z motylami i sprawić by jej słuchały. Bardzo jej się podoba ta nowa rzeczywistość w magicznej krainie, jednak na Utalii tylko z pozoru jest spokojnie. Dziewczyna stanie przed ważnymi i bardzo trudnymi wyborami. Jakimi? Co zdarzy się w magicznej krainie? Czy dziewczyna jeszcze wróci do dawnego życia?

Historia ciekawa, wciągająca. Znajdziemy w niej dużo magi, jednak nie tylko. Jest to historia o wielkich zmianach, jakie zawszy nie tylko w życiu bohaterki, ale również w niej samej, o szukaniu własnego szczęścia, własnego miejsca na świecie.

Olivia początkowo jest nieśmiała, zamknięta w sobie, nieszczęśliwa, samotna. Po dotarciu do magicznej krainy całkowicie się zmienia. Staje się pewna siebie, przebojowa, bez problemu zdobywa przyjaciół, a w domu jest szczęśliwą jedynaczką, która ma sympatycznych rodziców. Bohaterka jest sympatyczna, dająca się lubić.

„Noralie. Tom I. Uskrzydlona” to ciekawa pozycja dla nastolatków lubiących fantastykę, magiczne przygody. Ameli zdecydowanie się spodobała, Olivię polubiła i z przyjemnością czytała o jej przygodach. Córka z niecierpliwości czeka na tom drugi, a na razie polecamy pierwszy.Moja ocena – 8\10Serdecznie zapraszam na stronę Wydawnictwo Novae Res oraz na FB.


Noralie. Tom I. Uskrzydlona

9 komentarzy:

 1. Szczerze powiedziawszy, to po recenzji jestem zaciekawiona tą historią.Przemiana bohatera zawsze intryguje.

  OdpowiedzUsuń
 2. Jakos po ocenie nie jestem za czytaniem

  OdpowiedzUsuń
 3. Brzmi ciekawie, chętnei przeczytam

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo ciekawa i interesująca

  OdpowiedzUsuń
 5. Dla nastolatkow lubiących fantastyke będzie fajna

  OdpowiedzUsuń
 6. Nie przepadam za tego typu książkami ale może i bym się skusiła ją poczytać Dagmara Krajewska

  OdpowiedzUsuń
 7. Zapowiada się ciekawa pozycja do przeczytania

  OdpowiedzUsuń
 8. Widzę Aniu,że gatunek fantastyki całkiem Ci i Amelce blisko leży :) Oby drugi tom był też warty uznania :)

  OdpowiedzUsuń