środa, 30 września 2020

Prószyński i S-ka Książka pt.: „Urodziłam dziecko szejka" - RECENZJA

 

Zapraszam na opinię o książce pt.: „Urodziłam dziecko szejka”, jaką otrzymałam od Wydawnictwa Prószyński i S-ka.

Ola jest młodą kobietą, której mam wychowywała ją pod kloszem, widząc wszędzie zło i zagrożenie, co starała się przekazać córce. Kobieta została pielęgniarką i bardzo lubi swoją pracę. Kiedy nadarza się okazja wyjechania do Arabi Saudyjskiej z koleżanką, aby tam pracować w zawodzie, nie zastanawia się długo i wbrew woli matki wyjeżdża. Początkowo pracuje w szpitalu na oddziale onkologicznym przy dzieciach. Chociaż kocha swój zawód, śmierć dzieci ją dołuje i gdy po pewnym czasie ma możliwość zmienić pracę i stać się prywatną pielęgniarką w jednym z bogatych domów, zgadza się bez dłuższego zastanowienia. Miała opiekować się niepełnosprawną dziewczynką, córką bogatych Arabów. Rzeczywistość okazała się zupełnie inna, a ona wpadła w sidła bezwzględnych ludzi, którzy, aby ukryć rodzinne tajemnice, są w stanie zrobić bardzo dużo, skrzywdzić wiele osób.

Historia jest prawdziwa i nie należy do łatwych, z bajkowym zakończeniem. Kobieta przeżyła piekło, o którym nigdy nie zapomni. Podczas czytania towarzyszyło mi wiele emocji, często ogromny smutek. Nawet sobie nie wyobrażam, jak poradzić sobie, po przeżyciu czegoś takiego.

Olę uważam za kobietę silną. Przeżycie czegoś takiego i podzielenie się swoją historią na pewno nie należało do łatwych. Musiała powrócić do tamtych chwil, tamtych przeżyć, a tylko naprawdę silna osoba byłaby w stanie temu sprostać.

„Urodziłam dziecko szejka” to książka, w której znalazłam prawdziwą historię, która wywołała u mnie wiele emocji. Według mnie zdecydowanie warto ją przeczytać i z przyjemnością polecam.Moja ocena - 9\10Serdecznie zapraszam na stronę Prószyński i S-ka oraz na FB.


Urodziłam dziecko szejka

12 komentarzy:

 1. Bardzo mnie zaciekawiła ta historia będę musiała ją jak najszybciej poczytać Dagmara Krajewska

  OdpowiedzUsuń
 2. Fajna książka warto poczytać

  OdpowiedzUsuń
 3. Tytul bardzo ciekawy, bardzo zaciekawil mnie tytuł i ta historia. Z wielką chęcią przeczytalabym

  OdpowiedzUsuń
 4. Tytuł ciekawy, treść zachęca do przeczytania

  OdpowiedzUsuń
 5. Bardzo ciekawa recenzja i moje ulubione wydawnictwo

  OdpowiedzUsuń
 6. To jest dopiero kapitalna historia na faktach.

  OdpowiedzUsuń
 7. Bardzo ciekawa historia , jestem bardzo zaciekawiona dalszymi losami bohaterów

  OdpowiedzUsuń
 8. Uwielbiam czytać takie oparte na faktycznych wydarzeniach ksiazki. Interesuje mnie tez świat arabski, traktowanie kobiet

  OdpowiedzUsuń
 9. ciekawa historia poruszająca głównie panie czytelniczki

  OdpowiedzUsuń
 10. Książka dla mnie jest silnie emocjonalna,historia tej kobiety jest wstrząsająca.

  OdpowiedzUsuń