piątek, 1 maja 2020

Wydawnictwo WasPos Książka pt.: "Z tobą zawsze" - Recenzja


Zapraszam na opinię o książce pt.: „Z tobą zawsze”, jaką otrzymałam od Wydawnictwa WasPos.Joasia ma siedemnaście lat i chodzi do liceum. Mieszka z rodzicami, którzy z jednej strony lekkoduchami uwielbiającym ostry rock, z drugiej bardzo ją kochają i są wręcz nadopiekuńczy. Nastolatka, choć z jednej strony uwielbia taką muzykę jak jej rodzice i starszy brat, z drugiej chce być „dziewczęca”, ubiera się kobieco, w jej pokój całkowicie różni się od reszty mieszkania, a w liceum zaprzyjaźniła się z dziewczynami nieznoszącymi takiej muzyki, jak i osób jej słuchających. Jest popularna, dobrze się uczy, a jedyne co zaprząta jej myśli, to marzenie, by pójść z Markiem – szkolnym przystojniakiem, na studniówkę. Joasia chce się bawić, chodzić z przyjaciółmi na imprezy, jednak jej nadopiekuńcza mama zgadza się, tylko jeśli towarzyszy jej brat lub nastoletni sąsiad, który przyjaźni się z jej bratem i jak jej rodzina uwielbia rockowe klimaty. Dziewczyna kiedyś się z nim przyjaźniła, było to jednak dawno, a obecnie ją tylko drażni.
Zbliża się kolejna klasowa impreza, na którą Joasia bardzo chce iść, niestety jak zwykle sama nie może. Ponieważ jej brat studiuje w innym mieście, uratować ją może tylko sąsiad. Czy zgodzi się jej towarzyszyć? Jak uda się impreza? Czy Joasia zdobędzie serce Marka? Jakie są naprawdę jej przyjaciółki? Czy Joasia jest szczęśliwa, a może udaje kogoś, kim wcale nie jest?

Historia ciekawa, wciągająca. Stwierdziłabym, że jest „lekka”, idealna na leniwe wieczory. Znajdziemy w niej miłość, przyjaźń, problemy, z jakimi wiele nastolatek się zmaga. Często próbujemy zaimponować, dostosować się do innych, aby być lubianym, znaleźć się w grupie tych „popularnych”. Często przy tym tracimy siebie, swoje własne „ja”, swoją osobowość i wcale nie jesteśmy szczęśliwi. Nie można być szczęśliwym, tak naprawdę nie będąc sobą. Tak niestety wygląda życie nie jednej osoby i to nie tylko nastolatki. Historia Joasi pokazuje, że nie warto zmieniać się dla kogoś, w formie buntu, a naprawdę szczęśliwi jesteśmy tylko wtedy, kiedy jesteśmy sobą.

Joasia jest typową nastolatką. Z jednej strony mądra, dość odpowiedzialna, z drugiej próbująca udawać kogoś, kim wcale nie jest, trochę zwariowana. Droga do odkrycia co zrobić, aby być naprawdę szczęśliwą, była usłana łzami, straciła po drodze wielu „przyjaciół”, ale zyskała coś bezcennego – siebie i osoby, które są z nią, ponieważ lubią ją taką, jaka jest. To bohaterka, która jest realistyczna, dająca się lubić. Osobiście polubiłam ją od samego początku.

„Z tobą zawsze” to książka, którą czyta się bardzo szybko, wciąga od pierwszej strony i nie pozwala się oderwać aż do ostatniej. Wraz z nią spędziłam bardzo miło czas. Jest dość „lekka”, pomimo że porusza moim zdaniem bardzo ważny problem nie jednego człowieka – akceptację samego siebie. Z wielką przyjemnością polecam.


Moja ocena – 9\10


Serdecznie zapraszam na stronę Wydawnictwo WasPos oraz na FB.13 komentarzy:

 1. Bardzo ciekawa i mam wrazene że lekko czytająca się ale ei nudna ksiażka

  OdpowiedzUsuń
 2. Kasia Foltańska1 maja 2020 18:51

  Ciekawie ciekawie ��

  OdpowiedzUsuń
 3. Dla młodzieży będzie to idealna książka.Ciekawa fabuła,czego chcieć więcej :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Wciągająca historia, z chęcią przeczytalabym ją

  OdpowiedzUsuń
 5. Ciekawa książka tak jak napisałaś na leniwe wieczory z herbatką w ręku... Z chęcią bym przeczytala

  OdpowiedzUsuń
 6. recenzja zachęca do poczytania

  OdpowiedzUsuń
 7. W sam raz na czas pandemii 😊

  OdpowiedzUsuń
 8. Ciekawa książka dla nastolatek,idealna na nudę.

  OdpowiedzUsuń
 9. Nawet bym się skusiła ją poczytać Dagmara Krajewska

  OdpowiedzUsuń
 10. Książka porusza ważny temat, czyli temat akceptacji siebie, zmagania się z własnymi strachami.. tak jak piszesz lekka i szybka lektura. Czemu nie, chętnie bym poczytała o losach tej nastolatki

  OdpowiedzUsuń
 11. Lubię takie książki i chętnie bym poznała całą historię bohaterki 🙂

  OdpowiedzUsuń
 12. panie na pewno chętnie książkę przeczytają

  OdpowiedzUsuń