wtorek, 14 kwietnia 2020

Wydawnictwo BIS Książka pt.: „Zakazane przyjemności” - RECENZJA


Zapraszam na opinię o książce pt.: „Zakazane przyjemności”, jaką otrzymałam od Wydawnictwa BIS.Książka pt.: „Zakazane przyjemności” jest drugiem tomem serii Tajemnice Maiden Lane
Tom 1 – Niecne zamiary


Lady Hero Batten jest piękną, młodą siostrą księcia. Ma wszystko, to o czym kobieta w tamtych czasach może marzyć, prowadzi dostatnie życie, jest zaręczona z markizem Mandeville i można by stwierdzić, że szczęśliwa. Wszystko zaczyna się zmieniać, kiedy poznaje brata swojego narzeczonego — Lorda, który jest całkowitym przeciwieństwem markiza. Lord uważany jest za rozpustnika, hulakę, a żadna dobrze urodzona kobieta nie chce być przyłapana w jego towarzystwie.
Pierwsze spotkanie Lady Hero i Lorda Griffina jest szokujące. Kobieta ratuje go od pojedynku, ostrzegając, że idzie mąż kobiety, z którą akurat się zabawiał. Jest zniesmaczona, a wręcz oburzona jego zachowaniem. Ma nadzieję, że nie będzie musiała za często znosić jego towarzystwa. Jednak spotyka go w mało przyjemnej dzielnicy, w której żadne z nich nie powinno się nigdy znaleźć. Ona pilnuje budowy sierocińca, on stawia jej ultimatum – albo będzie tam jeździła z nim, albo doniesie jej bratu i narzeczonemu, gdzie sama jeździ, a żaden by się na to nie zgodził. Im bliżej się poznają, tym zaczyna więcej ich łączyć. Na jaw wychodzi wiele spraw, stawiających mężczyznę w zupełnie innym świetle, pokazujących, że to, co o nim mówią to tylko pozory. Jaki naprawdę jest Lord Griffin? Czy Lady Hero poślubi narzeczonego? Jakie sekrety wyjdą na jaw? Czy to zaczyna, łączyć tych dwoje ma szansę na ciąg dalszy?

Historia zdecydowanie mi się spodobała. Podczas czytania ciężko się oderwać od książki, wciąga nas praktycznie od samego początku. Dostarcza dość dużo emocji. Znajdziemy w niej namiętność, kłamstwa, intrygi, miłość i wiele więcej.

Bohaterowie są ciekawi, realistyczni, nie ma problemów z wyobrażeniem sobie ich jako ludzi z krwi i kości, a to sprawia, że przeżywamy całą historię razem z nimi.
Lady Hero jest kobietą odważną, starającą się pomóc innym. Potrafi powiedzieć co myśli, walczyć o siebie oraz innych. Zdecydowanie ją polubiłam.
Lord Griffin z jednej strony rozpustnik lubiący nie koniecznie wolne kobiety. Z drugiej poświęcił się dla rodziny, pozwala, by inni uważali go, za tego złego, rozpuszczonego, choć prawda jest zupełnie inna. To bohater dający się lubić, ale trzeba go trochę poznać, by na naszą sympatię zasłużył.

Czas z książką uważam za bardzo udany. Bohaterów polubiłam, a ich historia mnie wciągnęła. Z przyjemnością polecam.Moja ocena – 10\10Serdecznie zapraszam na stronę Wydawnictwo BIS oraz na FB.


12 komentarzy:

 1. Książka zdecydowanie dla mnie.. Uwielbiam tego typu historie zwłaszcza odbywające się w dawnych czasach

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo ciekawa...zwłaszcza że akcje rozgrywają sie nei w naszych czasach

  OdpowiedzUsuń
 3. Myślę, że i mi książka by się spodobała, bo bardzo lubię tego typu historie

  OdpowiedzUsuń
 4. Całkiem ciekawa propozycja na wiosenne wieczory w czasach pandemii.

  OdpowiedzUsuń
 5. Zapowiada się ciekawie. Przeczytalabym ja

  OdpowiedzUsuń
 6. Lubię czytać takie ksiazki, gdzie fabuła jest osadzona w minionych wiekach.

  OdpowiedzUsuń
 7. wichry miłosci targajace sercem, ciekawa ksiażka

  OdpowiedzUsuń
 8. Na taki romans z nutą wątku kryminalnego już mam ogromną chrapkę :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Lubię od czasu do czasu poczytać taki gatunek książki Dagmara Krajewska

  OdpowiedzUsuń
 10. panie na pewno książkę chętnie przeczytają

  OdpowiedzUsuń