niedziela, 8 marca 2020

Wydawnictwo WasPos Książka pt.: "Kochankowie Burzy. Czas miłości. Tom 1" - OPINIA


Zapraszam na opinię o książce pt.: „Kochankowie Burzy. Czas miłości. Tom 1”, jaką otrzymałam od wydawnictwa WasPos.

Nina została sierotą i wraz ze swoją nianią, trafiła do domu wujostwa. Nie jest tam dobrze traktowana, poniżana, nie dużo lepiej traktowana od służby. Nic jednak nie może na to poradzić, jest zdana na ich łaskę. Bez majątku, posagu, nie jest panną, o którą by się starali kawalerowie. Ciotka znajduje jej jednego, ale gdyby Nina za niego wyszła, trafiłaby w dużo niższe sfery. Nie chce się zgodzić, pomimo że zostaje poinformowana, że po ślubie kuzynki, będzie musiała posiadłość wójtostwa. Skrycie kocha się w mężczyźnie, który nie dość, że jest żonaty z bardzo piękną kobietą, to traktuje ją jak dzieciaka i jest jej wujkiem.
Dziewczyna nie ma lekko, na dodatek od jej decyzji zależy nie tylko jej przyszłość, ale również niani, która jest jej podporą od zawsze. Jakie decyzje podejmie? Czy odnajdzie swoje szczęście? Czy marzenia o wielkiej miłości się spełnią? Co się stanie po ślubie kuzynki?

Historia dość ciekawa i wciągająca. Pokazuje życie arystokracji, niełatwe losy młodej dziewczyny, która traci rodzinę. Poczytamy, jak życie toczyło się podczas zaborów, o odwadze, wierze, walce o lepsze jutro, a także obłudzie, zależności między ludźmi, zdradzie, fałszu i wiele więcej. W książce bardzo dużo się dzieje, przez co czyta się ją z zainteresowaniem.

Bohaterka jest dziewczyną odważną, zaradną, umiejącą podnieść się po upadku. Pomimo straty rodziców, a później przymusowej wyprowadzce od wujostwa, nie poddaje się. Próbuje znaleźć rozwiązanie, swoje własne miejsce na ziemi, szczęście.

Książkę przeczytałam z przyjemnością. Historia Niny podobała mi się. Podczas czytania towarzyszyło mi wiele emocji. Uważam, że warto po nią sięgnąć i polecam.


Moja ocena 8\10


Serdecznie zapraszam na stronę Wydawnictwo WasPos oraz na FB.12 komentarzy:

 1. Bardzo ciekawa propozycja na wieczór,historia bohaterki wciąga bez reszty 😃

  OdpowiedzUsuń
 2. Czytałam już na ig
  Ciekawa

  OdpowiedzUsuń
 3. Lubię tego typu książki i chętnie bym przeczytała 🙂

  OdpowiedzUsuń
 4. Duży wybór książek do przeczytania

  OdpowiedzUsuń
 5. Zapisuję ten tytuł na listę książek, które w tym roku mam ochotę przeczytać. Już Twoja recenzja mówi miże się nie zawiodę

  OdpowiedzUsuń
 6. Piękna historia,wzruszająca,koniecznie wpisuję ją na listę do przeczytania :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Bardzo lubię czytać książki i wcześniejszych czasach nie raz brałam takie od mamy i ta również z przyjemnością przeczytam

  OdpowiedzUsuń
 8. panie na pewno chętnie książke przeczytają

  OdpowiedzUsuń