wtorek, 10 marca 2020

Wydawnictwo WasPos Książka pt.: "Summer" - OPINIA


Zapraszam na opinię o książce pt.: „Summer”, jaką otrzymałam od Wydawnictwa WasPos.
Summer poznała Damona w kawiarni, kiedy koleżanki zbyt głośno oceniały jego pupę. Dość szybko zrodziło się między nimi uczucie, dziewczyna czuła się kochana, była szczęśliwa. Niestety sielanka nie trwała długo, a Damon z ukochanego zmienił się w kata.
Dziewczynie udało się od niego uwolnić. Zaczyna wychodzić na prostą, choć strach w niej pozostał. Powrót przyjaciela – Deana, opieka bliskich sprawia, że zaczyna sobie radzić z przeszłością, zaczyna żyć na nowo. Niestety jej były wychodzi z więzienia, a z zakazu zbliżania nic sobie nie robi. Czy Summer poradzi sobie z przeszłością? Czy uwolni się od Damona? Czy Dean będzie tylko jej przyjacielem?

Historia, jaką przeczytamy w książce, moim zdaniem porusza, bardzo ważny temat – przemoc fizyczna i psychiczna. Nie jedna osoba przeszła to, co główna bohaterka, a wiele z nich nie ma na tyle siły, wsparcia bliskich, aby uwolnić się od oprawcy.

Książkę czytamy z dwóch perspektyw czasowych – obecnie oraz od momentu poznania Damona, przez całych ich związek. Zdecydowanie to dobre rozwiązanie. Sprawia ono, że dokładnie wiemy, jak wyglądał ich związek, jak z mężczyzny czułego, kochanego, stawał się taki jak jego ojciec – nieliczący się z dziewczyną, znęcający się nad nią fizycznie i psychicznie.

Bohaterka jest dziewczyną silną. Pomimo traumy, jaką przeżyła, pomału stara się wrócić do normalnego życia. Potrafiła odejść, nie dać się do końca zastraszyć, powiedzieć prawdę, choć musiało minąć sporo czasu, aby zrozumiała, jaki jest naprawdę Damon.

Książka pt.: „Summer” to historia, która wciągnęła mnie od pierwszej do ostatniej strony. Porusza ważne problemy, wywołuje wiele uczuć, sprawia, że przeżywamy ją razem z bohaterką. Zdecydowanie warto było ją przeczytać i z przyjemnością polecam.Moja ocena – 10\10


Serdecznie zapraszam na stronę Wydawnictwo WasPos oraz na FB.


12 komentarzy:

 1. Brzmi ciekawie i zachęca do przeczytania

  OdpowiedzUsuń
 2. Piękna okładka i wciągająca historia, która przeczytalabym

  OdpowiedzUsuń
 3. Takie historie potrafią wciągnąć do tego stopnia że trzeba je przeczytać od deski do deski.

  OdpowiedzUsuń
 4. Koleżanki głośno oceniały jego pupę :) Dobre.

  OdpowiedzUsuń
 5. Książka porusza trudną tematykę związaną z przemocą fizyczn i psychiczną, z uwolnieniem się z rak oprawcy, ale pokazuje też że kobieta potrafi to zrobić, że jest silna. Myśle że warto po tę książkę sięgnąć

  OdpowiedzUsuń
 6. Książka zdecydowanie zasługuje na uznanie,przejmująca,ciekawa.Wpisuję na listę do przeczytania :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Z chęcią bym przeczyła tą książkę i wydaje mi się, że też by mnie wciągnęła

  OdpowiedzUsuń
 8. Kasia Foltańska14 kwietnia 2020 22:44

  Brzmi ciekawie

  OdpowiedzUsuń
 9. panie na pewno chetnie ksiażke przeczytsją

  OdpowiedzUsuń