niedziela, 1 marca 2020

Wydawnictwo Novae Res Książka pt.: "Majka" - OPINIA


Zapraszam na opinię o książce pt.: „Majka”, jaką otrzymałam od Wydawnictwa Novae Res.
Majka i Robert niedawno wzięli ślub. Nie było wielkiego wesela, dlatego zamierzają zrobić niespodziankę dla przyjaciół i planują wszystkich poinformować o swoim ślubie, na karnawałowej zabawie.
Życie tej dwójki toczy się wspaniale, są razem szczęśliwi, mają wiernych przyjaciół, na których zawsze mogą liczyć. Majka jednak trochę za dużo na siebie bierze. Praca w kawiarni, przyjaciele, dla których stara się znaleźć czas i pomóc spełnić marzenia, a nie są one takie banalne. Aśka wybiera się wraz z chłopakiem na Syberię i kobieta pomaga jej w przygotowaniach. Kama marzy o nietypowym miejscu na ślub, pragnie, by odbył się, w domku na skoczni, gdzie skoczkowie przygotowują się do skoków. Na dodatek były chłopak Majki miesza się w dziwne sprawy i prosi ją o pomoc. Kobieta nie potrafi nikomu odmówić. Czy znajdzie czas dla siebie i męża? Czy uda jej się zorganizować miejsce na ślub Kamy? Czy wyprawa Aśki dojdzie do skutku? W co wpakował się jej były chłopak? Jakie są marzenia Majki?

Historia dość ciekawa, wciągająca. Czyta się ją szybko. Nie wywołuje wielu emocji, co sprawia, że doskonale nada się, na leniwe popołudnie.

Majka jest osobą, którą próbuje wszystkim pomóc. Czasami miałam wrażenie, że nie znajduje czasu na spełnienie własnych marzeń. Dobra, uczynna, wierna przyjaciołom, nigdy nieodmawiająca pomocy w potrzebie. Majka to kobieta, którą praktycznie każdy chciałby mieć obok siebie. Osobiście bardzo ją polubiłam, choć uważam, że czasem powinna pomyśleć również o sobie, a nie tylko o innych.

Książkę przeczytałam z przyjemnością. Miło spędziłam czas z jej bohaterami. Uważam, że jest doskonała, kiedy mamy ochotę przeczytać coś lżejszego, niewymagającego wielkich przemyśleń, niewywołującego wielkich emocji. Ze swojej strony z przyjemnością polecam.


Moja ocena – 8\10


Serdecznie zapraszam na stronę Wydawnictwo Novae Res oraz na FB.11 komentarzy:

 1. Zawsze warto mniec cos do czytania pod reka

  OdpowiedzUsuń
 2. Wygląda na lekką lekturę w sam raz na weekendowy czas

  OdpowiedzUsuń
 3. Kolejna ciekawa książka warta swojej uwagi :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Świetna lekka historia na miłe wieczory idealna 🙂

  OdpowiedzUsuń
 5. Na wolne popołudnie nada się w sam raz

  OdpowiedzUsuń
 6. Lubię takie historie...czasami zatem sięgam po takie lekkie książki 🤗

  OdpowiedzUsuń
 7. panie na pewno chętnie książkę przeczytają

  OdpowiedzUsuń
 8. Takie niewymagające, lekkie książki doskonale mnie odstresowują

  OdpowiedzUsuń
 9. Na taką literaturę obyczajową mam wielką chęć,już zaczyna mnie bardzo intrygować :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Nie w dla mnie ale na pewno spodbalabyn się mojej przyjaciółce i na pewno ją jej polecę

  OdpowiedzUsuń