poniedziałek, 2 marca 2020

Wydawnictwo Jaguar Książka pt.: „Bez zobowiązań" - OPINIA


Zapraszam na opinię o książce pt.: „Bez zobowiązań”, jaką otrzymałam od Wydawnictwa Jaguar.Majka nie miała łatwego życia. Wychowywana przez dziadków, związała się z chłopakiem, który chciał zabić siebie i ją. Nic nie powiedziała dziadkom, a oni nie rozumieją, dlaczego go zostawiła. Wyjazd na studia do innego miasta, była formą ucieczki. Praca w barze gdzie znajduje dwóch wspaniałych przyjaciół, studnia, codzienne życie pozwalają jej po części wrócić do życia. Jednak przeszłość nie chce dać o sobie zapomnieć.
Kobieta nie chce się wiązać, boi się związku, a z drugiej strony chce zacząć „normalnie” żyć. Kiedy poznaje Kubę, składa mu zaskakującą propozycję – 10 randek bez zobowiązań, na których się poznają i na ostatniej pójdą do łóżka. Mężczyzna się zgadza. Jednak im bliżej się poznają, tym więcej między nimi zaczyna się dziać, a układ bez zobowiązań przestaje wystarczać. Na dodatek daje o sobie znać były chłopak Majki, nie zamierza się poddać, chce ją odzyskać, twierdzi, że się zmienił, że ją kocha.
Czy między Majką i Kubą będzie coś więcej? Czy kobieta pokona zmory przeszłości? Co wymyśli jej były, aby ją odzyskać? Czy Majka ma szansę na szczęśliwe życie?

Historia ciekawa, wciągająca, wywołująca wiele emocji. Czyta się ją z zapartym tchem, nie mogąc się oderwać, aż się nie dotrze do ostatniej strony. Momentami powoduje świeczki w oczach, momentami otula nas strach podczas czytania. Przeżywa się ją razem z bohaterami, mocno im kibicując. Zakończenie bardzo zaskakujące, szczerze powiedziawszy, byłam pewna, że skończy się zupełnie inaczej.
Bohaterzy ciekawi, dość realistyczni.
Majka jest silną kobietą, starającą się ułożyć życie na nowo. Boi się swojego byłego, a jednocześnie stara się mu stawić czoło.
Kuba jest mężczyzną po przejściach. Dość bezpośredni, często używający słów, które nie raz wywoływały na twarzy Majki rumieńce.
Oboje zdecydowanie polubiła i mocno im końca.
Za to nie polubiłam byłego chłopaka Majki. Manipulant, agresywny, nieliczący się z nikim poza samym sobą.

Książka pt.: „Bez zobowiązań” bardzo mi się podobała. Czas z nią spędzony uważam za bardzo udany. Wywołała wiele emocji, a jej bohaterów zdecydowanie polubiła. Z przyjemnością polecam.
Moja ocena – 10\10


Serdecznie zapraszam na stronę Wydawnictwo Jaguar oraz na FB.


12 komentarzy:

 1. JAk widać w książce wiele emocji,musi być ciekawa i warta swojej uwagi.

  OdpowiedzUsuń
 2. Według mnie ciekawa historia, przeczytalabym ja bardzo szybko

  OdpowiedzUsuń
 3. Na pewno ta historia znajdzie wielu czytelników 😃

  OdpowiedzUsuń
 4. O właśnie takie ksiazki które mają zaskakujące zakończenie czyta się najlepiej

  OdpowiedzUsuń
 5. Po bardzo ciekawie się zapowiada.. Już mi się podoba.. Muszę przeczytać. Dziękuję..

  OdpowiedzUsuń
 6. Poszukiwanie miłości to wciąż powtarzający się temat w książkach.A jaka będzie ta historia? Jestem ogromnie zaintrygowana :)

  OdpowiedzUsuń
 7. panie na pewno chętnie książke przeczytają

  OdpowiedzUsuń
 8. Dziękuję. �� Strasznie się cieszę, że książka się spodobała. ☺️ Pozdrawiam serdecznie.

  OdpowiedzUsuń