czwartek, 27 lutego 2020

Balonowa 5 nominowana w konkursie na Najlepszą Książkę Dziecięcą 2019Książka Mikołaja Pasińskiego z ilustracjami Gosi Herby została nominowana w organizowanym przez Empik konkursie „Przecinek i Kropka”. Każdy czytelnik może mieć wpływ na wynik plebiscytu, bo od 26 lutego do 10 marca trwa głosowanie na poszczególne nominowane tytuły. Głosować można raz dziennie, za pośrednictwem strony www.przecinekikropka.pl Wyniki konkursu na Najlepszą Książkę Dziecięcą 2019 poznamy 4 kwietnia, podczas Targów Książki Dziecięcej „Przecinek i Kropka”, które odbędą się w Centrum Praskim Koneser.

Balonowa 5 to przepięknie ilustrowana propozycja książkowa dla najmłodszych. Wydana w wyjątkowej serii ART Egmont, pobudza ciekawość świata dziecka i pomaga kształtować w nim poczucie estetyki. Historia kamienicy przy Balonowej 5 zachwyca swą prostotą, bawi i wzrusza. Mieszkańcy budynku są różni, każdy ma jakieś hobby, a jednak nikt nikomu nie przeszkadza i wszyscy żyją w zgodzie. Chociaż na Balonowej 5 naprawdę dużo się dzieje! Słychać dźwięki instrumentów i czyjeś głośne chrapanie. Na klatce schodowej unosi się zapach ciasta, ciągle coś stuka, puka, szura i podzwania… Ta niezwykła sąsiedzka opowieść pozwala poznać, jak różni ludzie mieszkają na Balonowej 5 - trochę zwariowani i ekscentryczni, ale zawsze radośni i przyjaźni.
Polska Sekcja IBBY nominowała Balonową 5 do nagrody graficznej w Konkursie Książka Roku 2019. Książka Mikołaja Pasińskiego i Gosi Herby wzbudza spore zainteresowanie również poza Polską. Balonowa 5 została wybrana przez międzynarodowe jury Illustrators Exhibition 2020, spośród 2574 uczestników z całego świata, do grona prac 76 ilustratorów, które będą prezentowane podczas tegorocznych 57. Międzynarodowych Targów Książki dla Dzieci w Bolonii, na dedykowanej wystawie Illustrators Exhibition 2020. Po zakończeniu Targów w Bolonii wystawa zagości w różnych miejscach na świecie. Pierwsze państwa do których trafi to Japonia, Korea i Chiny. Katalog wystawy, Illustrators Annual będzie dystrybuowany na całym świecie w kilku wersjach językowych.

W 11 edycji Konkursu na Najlepszą Książkę Dziecięcą Przecinek i Kropka o tytuł Najlepszej Książki walczą publikacje skierowane do trzech grup wiekowych (do lat 5, 6 do 8 lat oraz 9-12 lat), które po raz pierwszy ukazały się na polskim rynku drukiem i miały swoją premierę w 2019 roku. Tytuły, na które można głosować, zostały wyłonione przez jury spośród nadesłanych zgłoszeń. Aby zagłosować, należy zalogować się na stronę www.przecinekikropka.pl oraz kliknąć GŁOSUJ w polu przy książce, na którą chcemy oddać głos. Dodatkowo, w formularzu konkursowym należy wpisać recenzję książki, na którą głosujemy. Głosować można raz dziennie, do 10 marca włącznie. Wyniki plebiscytu poznamy podczas Targów Książki Dziecięcej „Przecinek i Kropka” 4 kwietnia br.

O książce:

Balonowa 5
Autor: Mikołaj Pasiński
Ilustrator: Gosia Herba
Oprawa: twarda
Objętość: 48 stron
Format: 225x285
Cena: 39,99
ISBN: 978-83-281-4480-4
Grupa docelowa: 3-7 lat
Premiera: 16.10.2019 
Książka jest dostępna na www.egmont.pl


MOJA RECENZJA KSIĄŻKI 
Balonowa 5


12 komentarzy: