środa, 30 października 2019

Wydawnictwo NieZwykłe Książka pt.: "Pan Romantyczny” - OPINIA


Zapraszam na opinię o książce pt.: „Pan Romantyczny”, jaką otrzymałam od Wydawnictwa NieZwykłego.


Eden jest dziennikarką, ale zamiast spełniać się w pracy, zajmuje się dodawaniem Memy, co wcale się jej nie podoba. Kiedy siostra opowiada jej o tajemniczym „Panu Romantycznym”, którego tożsamości nikt nie zna, a on spotyka się tylko z wybranymi, bogatymi kobietami, Eden widzi w tym swoją szansę. Przekonuję szefa, by mogła napisać artykuł demaskujący pana Romantycznego. Dostaje szansę, lecz jeśli jej nie wykorzysta, straci pracę.
Pan Romantyczny, czyli Max to mężczyzna bardzo tajemniczy. Za spore wynagrodzenie zapewnia kobietą randki z ich marzeń. Ma jednak swoje zasady, które kobiety otrzymują przed spotkaniem, m.in. żadnego seksu. Max ma wiele wcieleń, potrafi spełniać najskrytsze marzenia kobiet. Czy jednak potrafi być jeszcze sobą?
Kobieta jest uparta. Podstępem zdobywa kwestionariusz, który trzeba wypełnić, żeby umówić się z panem Romantycznym. Niestety nic jej to nie daje, zostaje odrzucona. Eden nie zamierza się poddać. Udaje jej się dotrzeć do pana Romantycznego, ten jednak już wie, kim jest. Proponuje jej układ, w którym mają iść na trzy randki i jeśli się w nim nie zakocha, będzie mogła napisać artykuł, jednak jeśli się zakocha, zapomni o oni i nic nie napisze. Kobieta jest pewna swojego, nie wierzy w związki, w miłość, dlatego bez wahania się zgadza. Jednak nic nie idzie, jak powinno być. W siłowni poznaje mężczyznę, który zaczyna ją fascynować, mimo oporów, w końcu (w sumie podstępem) udaje mu się z nią umówić. Okazuje się, że mężczyzna z siłowni, to tylko jedno ze wcieleń Maksa.
Czy Eden oprze się mężczyźnie, który potrafi sprawić, że kobieta czuje się najważniejszą na świecie? Jaki jest naprawdę Max? Dlaczego został panem Romantycznym? Czy Eden uwierzy w miłość? Co stanie się z jej pracą?

Historia zdecydowanie mi się podobała. Momentami mnie zaskakiwała, momentami powodowała wybuch śmiechu, a momentami wzruszenie.

Bohaterowie zdecydowanie przypadli mi do gustu. Max nie od początku, ale poznając jego przeszłość, zrozumiałam wiele i skradł moją sympatię. Eden to kobieta z charakterkiem, uparta, jak sobie coś postanowi, stara się to osiągnąć, a jednocześnie potrafi się wycofać, odpuścić, jeśli uzna, że warto, że coś jest ważniejszego niż wcześniej wybrany cel.

Osobiście lubię książki, które wywołują u mnie sporo emocji. Sprawiają, że nie mogę się od nich oderwać, że nie zależnie od tego, która godzina na zegarku, muszę skończyć, inaczej nie zasnę. Z przyjemnością polecam.


Moja ocena – 10\10


Serdecznie zapraszam na stronę Wydawnictwa NieZwykłego oraz na FB.

Książkę pt.: „Pan Romantyczny” znajdziecie TU.

14 komentarzy:

 1. Oj brzmi niezwykle interesująco to trzeba przeczytać

  OdpowiedzUsuń
 2. Zapowiada.sie ciekawie chętnie bym poczytała tę książkę i poznała bohaterów Dagmara Krajewska

  OdpowiedzUsuń
 3. Kolejna powieść warta poświęcenia uwagi.

  OdpowiedzUsuń
 4. Komejna ksiazka warta uwagi kiedy ty masz czas na czytanie

  OdpowiedzUsuń
 5. To tak jak ja, kocham książki, które skłaniają do przemyśleń, które pokazują różne emocje nawet te skrajne. Takie fabuły czyta się szybko, przyjemnie

  OdpowiedzUsuń
 6. Świetna recenzja, książka w moim typie, muszę ją przeczytać, super

  OdpowiedzUsuń
 7. zdecydowanie można stwierdzić,że "Pan Romantyczny" to nie tanie romansidło a super książkowy hit :)

  OdpowiedzUsuń
 8. panie na pewno chętnie książkę przeczytają

  OdpowiedzUsuń
 9. ciekawa zapowiedz, warto samodzielnie przeczytać

  OdpowiedzUsuń
 10. Naprawdę jak dla mnie hit. Iwona

  OdpowiedzUsuń
 11. Fajna i bardzo profesjonalna recenzja. Książkę chcę pozyskać w najbliższych miesiącach.

  OdpowiedzUsuń