wtorek, 1 kwietnia 2025

Wydawnictwo Rebel Gra BrainBox: Pocket - Kosmos - Recenzja

 

Zapraszam na recenzję gry BrainBox: Pocket - Kosmos, którą otrzymałam od Wydawnictwa Rebel (współpraca reklamowa baterowa).











BrainBox: Pocket - Kosmos, jest grą edukacyjną dla dzieci w wieku przedszkolnym. Z jednej strony karty mamy zestaw obrazków i informacji, z drugiej pytanie, na które dziecko ma odpowiedzieć. Wszystkie pytania odnoszą się do kosmosu, dzięki czemu dziecko poszerza wiedzę o nim. Jest to naprawdę ciekawa forma nauki i zabawy jednocześnie.

Karty są średniej wielkości, z grubszego kartony, wytrzymałe. Podczas używania nic złego się z nimi nie robi, nie rozdwajają się, nie rozrywają itp. To wszystko sprawia, że gra posłuży dłuższy czas.

Opakowanie dość ładne, nieduże, a przy tym solidne i wytrzymałe. Bez problemu można go zabrać wszędzie i wykorzystać czas, kiedy dziecko się nudzi np. podczas kolejki do lekarza.

BrainBox: Pocket - Kosmos to gra, która bawi i uczy. Według mnie będzie doskonałym prezentem dla dzieci w wieku przedszkolnym. Z przyjemnością polecam.



Moja ocena - 9\10



Serdecznie zapraszam na stronę Wydawnictwo Rebel oraz na FB

BrainBox: Pocket - Kosmos



Wydawnictwo Skarpa Warszawska Książka pt.: „Dama w kapeluszu. Córka Racheli” - Recenzja

 

Zapraszam na recenzję książki pt.: „Córka Racheli”, którą otrzymałam od Wydawnictwa Skarpa Warszawska (współpraca reklamowa baterowa).





Książka pt: „Córka Racheli” to drugi tom serii Dama w kapeluszu.

Tom pierwszy to książka pt.: „Dama w kapeluszu”.


Łódź przestaje być Łodzią, staje się częścią Rzeszy i od teraz to Litzmannstadt. Niemcy są wszędzie i są bezlitośni. Likwidują wszystko, co może się kojarzyć z Polską, ulicy zmieniają nazwy, ludzie są wysiedlani, zastraszani, zabijani niekiedy nawet bez większych powodów. Każdy się boi, nie wiadomo komu, tak naprawdę można ufać, a kto na ciebie doniesie Niemcom.
W takich warunkach przychodzi żyć Apolonii i jej przyjaciołom. Nie jest łatwo, ale kobieta nie zamierza się poddać. Pod swoim dachem ukrywa małe dziecko żydowskiego pochodzenia. Boi się bardzo, ale nie wyobraża sobie zachować się inaczej, odmówić pomocy. Niestety pewnej nocy wpadają Niemcy, ktoś doniósł na nią i tylko fakt, że dziecko noc spędzało u kogoś innego, ratuje je przed śmiercią. Ta sytuacja sprawia, że muszą zostać podjęte decyzje co dalej. Jakie będą? Gdzie postanowią ukryć dziecko? Jak potoczą się dalsze losy Apolonii i jej przyjaciół? Czy uda się im przetrwać wojnę?

Tom pierwszy mnie się podobała, dlatego z zaciekawienie, a jednocześnie swoimi oczekiwaniami, sięgnęłam po drugi. Autorka spełniła je wszystkie, po raz kolejny przeniosła mnie do Łodzi w okresie dwudziestolecia międzywojennego (chociaż miasto już nazywało się inaczej, na szczęście tylko na chwilę). Poznałam dalsze losy Apolonii i innych bohaterów. Mnie książka się podobała, dobrze się bawiłam podczas czytania. Była dość wciągająca. Czytało się ją szybko, a podczas czytania towarzyszyło mi wiele emocji. Akcja sprawnie poprowadzona, ze zwrotami, które potrafiły mnie zaskoczyć.
Książkę czytamy oczami większej ilości bohaterów, co zdecydowanie jest na plus. Pozwala to lepiej wszystko zrozumieć, poznać myśli, uczucia, plany nie tylko jednej osoby.

Jeśli chodzi o bohaterów, byli naprawdę ciekawi i dobrze wykreowani. Apolonia się zmieniła, stała się starsza, odważniejsza. Polubiłam ją już w poprzednim tomie i zdania nie zmieniłam ani troszkę.

„Córka Racheli” to książka, która przeniosła mnie do Łodzi podczas wojny, w której znalazłam ciekawą historię wywołującą emocje, z którą spędziłam miło czas. Ze swojej strony z przyjemnością polecam.



Moja ocena – 8\10



Serdecznie zapraszam na stronę Skarpa Warszawska oraz na FB



Córka Racheli