piątek, 19 listopada 2021

Muduko Gra Postaw na klocka - Recenzja

 

Zapraszam na recenzję gry Postaw na klocka, którą otrzymałam do firmy Muduko.

Standardowo zaczynamy od przygotowania do gry, jednak zależy od tego, ile graczy będzie grało. W grę mogą grać tylko dwie osoby, a także aż sześć. Niezależnie od tego w ile osób gramy, gra jest ciekawa, różni ją tak naprawdę tylko ilość używanych elementów (w przypadku 2-3 graczy nie używamy kart budowli z cyfrą 6 oraz kart trudności, w przypadku 4-5 graczy odkładamy do pudełka karty budowli z cyfrą 6).
Zadaniem graczy jest tworzenie budowli z klocków. Robimy to pojedynczo lub grupowo. Wygrywa osoba lub grupa, która zrobi to najszybciej i zdobywa punkt, czyli przesuwa się o jedno pole na planszy. Gra kończy się, kiedy jedna z osób (lub jedna drużyna) dotrze swoim pionkiem do pola 12.

Gra ma wręcz banalne zasady, ale to wcale nie znaczy, że gra jest prosta. Wręcz przeciwnie, ułożenie tych budowli tylko wydaje się łatwe, dodatkowo dochodzi presja czasu. Instrukcja jest zrozumiała i czytelna, dzięki niej zrozumienie, o co chodzi, zajmuje tylko chwilkę.

Wizualnie gra jest ciekawa. Elementy są dopracowane w najmniejszym szczególe, a do tego wysokiej jakości. Klocki są drewniane, w ładnych, żywych kolorach. Karty nie rozdwajają się, nie rozrywają (oczywiście, jeśli używamy ich zgodnie z przeznaczeniem).

Opakowanie gry jest nieduże, a co za tym idzie, nie zajmuje zbyt dużo miejsca. Można bez problemy zabrać grę poza dom. Wygląda dość ładne, a przy tym bez problemu mieści wszystkie elementy.

Według producenta gra przeznaczona jest od dwunastu lata. Ksawery ma 9 i bez większych problemów w nią gra, tak więc bardziej zależy od dziecka oraz od jego koncentracji, oraz zręczności. Syn od najmłodszych lat uwielbia wszelkiego rodzaju klocki i możliwe, że dlatego sobie z nią radzi. Zauważyłam, że gra go wycisza, sprawia, że się musi porządnie skupić, przemyśleć każdy następny krok i mnie to zdecydowanie się podoba.

Podczas grania doskonale się bawimy, a jednocześnie rozwijamy zręczność, wyobraźnię przestrzenną, a także współpracę (jeśli gramy drużynami). Z wielką przyjemnością polecam.


Moja ocena – 9\10


Serdecznie zapraszam na stronę Muduko  oraz na FB


Postaw na klocka

4 komentarze: