niedziela, 26 września 2021

Wydawnictwo Szach-Mat Gra Cukierku, ty łobuzie - Recenzja

 

Zapraszam na recenzję gry planszowej pt.: „Cukierku, ty łobuzie”, którą otrzymałam od Wydawnictwa Szach-Mat.W opakowaniu znajdziemy nie jedną a dwie gry planszowe na podstawie serii książek Waldemara Cichonia „Cukierku, Ty łobuzie!”.

Pierwsza gra pt.: „Cukierku, Ty łobuzie” jest grą kooperacyjną. Zadaniem graczy jest naprawienie swetra, który został zepsuty przez kota.
Zaczynamy od rozłożenia planszy oraz przyszykowania potrzebnych elementów, czyli kostki z oczkami, dwóch kostek z postaciami, pionków, kota oraz żetonów. Wszystkie żetony układamy w wyznaczonych miejscach na planszy, a następnie pionki oraz Cukierka. Kiedy wszystko gotowe możemy zaczynać grać.

Drugą grą jest gra „Złapię Cię, Cukierku!”, w której gracze będą między sobą rywalizować.
Rozkładamy plansze oraz wszystkie potrzebne elementy w odpowiednich miejscach. Tu zadaniem graczy jest odnalezienie Cukierka. Każdy z graczy rzuca kostką z oczkami i wykonuje swoim pionkiem ruch o tyle pól ile oczek na kostce. Niektóre pola są ze specjalnymi zadaniami, które należy wykonać. Gracze zbierają punkty, a wygrywa ten, który ma ich najwięcej.

Obie gry mają naprawdę łatwe zasady, a dobrze skonstruowana instrukcja sprawia, że jeszcze łatwiej je zrozumieć.

Wizualnie gra jest ciekawa. Elementy są kolorowe, ładne, przyciągają wzrok i zachęcają do sięgania po grę. Plansza oraz żetony są kartonowe, grubsze, natomiast pionki i kostki drewniane. Wszystko jest dobrze i solidnie wykonane, a to sprawia, że gra posłuży długi czas.

„Cukierku, ty łobuzie” to dwie ciekawe gry planszowe, które dostarczą nam sporą dawkę zabawy podczas grania. My z przyjemnością polecamy.Moja ocena – 9\10


Serdecznie zapraszam na stronę Wydawnictwo Szach-Mat oraz na FB


Cukierku, ty łobuzie

4 komentarze: