piątek, 11 czerwca 2021

Wydawnictwo Muza Książka pt.: "Przysięga. Grzechy mafii" - Recenzja

 

Zapraszam na recenzję książki pt.: „Przysięga. Grzechy mafii”, jaką otrzymałam od Wydawnictwa Akurat.


Książki pt.: „Przysięga. Grzechy mafii” to trzeci tom z serii Grzechy mafii.

Tom pierwszy to książka pt.: „Kostandin. Grzechy mafii”.

Tom drugi to książka pt.: „Porachunki. Grzechy mafii”.


Aleksander siedzi w więzieniu, jednak nie to go najbardziej boli, a to, że zdradziła go Felicja, a przynajmniej tego jest pewien. Zatrzymany za jazdę po pijaku i posiadanie broni, zapewne szybko by opuścił więzienne mury. Jednak wizyta Artura wyprowadza go z równowagi, a napaść na niego spacerniku kończy się tym, że zabija. Teraz jego szanse na wolność są dość marne, jednak wie, że ma na kogo liczyć i go wyciągną z więziennej celi.
Felicja odzyskuje pamięć i przypomina sobie wielką miłość do męża. Jednak to nie wystarcza, również to jak zachowywała się w stosunku do Aleksa. Chce, aby do niej wrócił, aby jej wybaczył, chociaż wie, że to wcale nie będzie takie proste. Od Artura trzyma się, jak najdalej się da. Ma plan i zamierza zrobić wszystko, aby wyciągnąć męża z więzienia.
Niedopowiedzenia, tajemnice i przeszłość rozdzielają ich i chociaż kobieta walczy o niego, Aleks nie zamierza po raz kolejny dać się wodzić za nos. Dla niego Felicja umarła, a kiedy udaje mu się odzyskać wolność (z pomocą Felicji jednak on o tym nie wiem, jest pewny, że to dzięki komuś innemu udaje mu się uciec) znika i zamierza zacząć wszystko od nowa. Czy Felicja będzie, dalej walczy o miłość? Czy odnajdzie Aleksandra? Czy mężczyzna dowie się, jaka jest prawda? Czy przebaczy żonie? Czy ich miłość będzie na tyle silna, aby przezwyciężyć przeciwności?

Tom pierwszy bardzo mi się podobał, tom drugi troszkę mniej. Jak wrażenia po przeczytaniu trzeciego? Był rewelacyjny, śmiało mogę napisać, że najlepszy z serii, a nawet odważę się stwierdzić, że jest to jedna z najlepszych książek, jakie ostatnio czytała (a wiecie, że czytam bardzo dużo). Historia ciekawa, wciągająca, a przy tym niebanalna (tak mamy mafię itp., jednak według mnie pokazaną zupełnie inaczej niż zazwyczaj, a to zdecydowany plus). Akcja dość szybka, nieprzewidywana, z ciekawymi zwrotami. To książka, z którą nie dało się nudzić, od której nie było szans, abym się oderwała (nie ważne, która była godzina, musiałam poznać zakończenie i tak bym nie zasnęła, zastanawiając się, co będzie dalej). Podczas czytania towarzyszyło mi wiele emocji, od złości, przez smutek, po radość.

Bohaterowie nadal ciekawi i dobrze wykreowani.
Felicja ponownie się zmieniła. Miałam wrażenie, że wróciła ta silna, odważna, waleczna kobieta z tomu pierwszego. Nie będę ukrywać, że taką bardziej ją lubię.
Aleksander również się zmienił, jednak ta zmiana mi nie do końca pasowała. Wcześniej walczył o miłość, o kobietę swojego życia i nie zamierzał się poddawać. Teraz nie tylko odpuścił, ale również nie chciał słuchać innych, którzy próbowali mu przedstawić fakty świadczące na korzyść kobiety. Rozumiem, że czuł się zdradzony i oszukany, jednak wydawało mi się, że akurat on będzie drążył i szukał prawdy, a nie uciekał i zamykał się w sobie.

„Przysięga. Grzechy mafii” to książka, która jest doskonałym zakończeniem niebanalnej trylogii. Mnie zdecydowanie podobała się historia Felicji i Aleksandra. Z przyjemnością polecam.


Moja ocena – 10\10


Serdecznie zapraszam na stronę Wydawnictwo Muza, gdzie znajdziecie również książki Wydawnictwa Akurat oraz FB


Przysięga. Grzechy mafii

4 komentarze:

 1. Bardzo ciekawa książka😊 chętnie bym przeczytała wszystkie części😊

  OdpowiedzUsuń
 2. Zdecydowanie moje klimaty powiedziałabym, dlatego z chęcią przeczytałabym już dziś tę książkę

  OdpowiedzUsuń
 3. Jestem bardzo zaintrygowana tą książką,zakończenie trylogii musi zostać rozwikłane :)

  OdpowiedzUsuń
 4. po tej recenzji na pewno panie chętnie książkę przeczytają

  OdpowiedzUsuń