poniedziałek, 29 czerwca 2020

Wydawnictwo BIS Książka pt.: „Cykl Tajemnice Maiden Lane. Grzeszne pragnienia" - Recenzja

Zapraszam na opinię o książce pt.: „Grzeszne pragnienia”, jaką otrzymałam od Wydawnictwa BIS.

Książka pt.: „Grzeszne pragnienia” jest drugiem tomem serii Tajemnice Maiden Lane

Tom 1 - Niecne zamiary

Tom 2 - Zakazane przyjemnościSilence kiedyś była szczęśliwą żoną. Wszystko zmieniło się, gdy ratując męża przed więzieniem, udała się do pirata Mickey'a O'Connora. Ten w zamian za oddanie łupów (co sprawiłoby, że mąż kobiety uniknąłby więzienia) zażądał, aby spędziła z nim noc. Nie dotknął jej nawet palcem, jednak nikt jej w to nie uwierzył, nawet kochający mąż. Chciała go ratować, a on po wszystkim odwrócił się od niej, a niedługo później zginął na morzu. W międzyczasie kobieta znajduje na swoim progu dziewczynkę z karteczką „Darling”, którą bardzo szybko skrada jej serce.
Kobieta zamieszkała w domu sierot prowadzonym obecnie przez jej brata. Pewnego dnia małą Darling ktoś porywa. Dzięki prezentom, jakie znajdowała na progu domu, domyśla się, kto jest jej ojcem i gdzie ma jej szukać. Pełna obaw, ale i determinacji udaje się do Mickey'a gdzie odnajduje małą. Pirat jednak nie zamierza oddać jej dziecka, twierdzi, że grozi mu niebezpieczeństwo i jeśli chcę dalej wychowywać Darling, musi z nim zamieszkać. Miłość Silence do dziewczynki jest na tyle silna, że bez wahania postanawia to uczynić. Czy dobrze zrobi? Kto i dlaczego zagraża małej Darling? Jakie plany ma Mickey? Jaki jest naprawdę?

Szczerze powiedziawszy, byłam bardzo ciekawa tej historii. Jej część (pierwsze spotkanie z piratem, śmierć męża) poznałam w pierwszym tomie i ciekawiło mnie, jak potoczą się losy Silence i Mickey'a. Historia zdecydowanie mi się podobała, ciekawa, wciągająca, wywołująca emocje. Znajdziemy w niej miłość, namiętność, nienawiść, sporo krwi. Dla mnie była nieprzewidywalna, z ciekawymi zwrotami akcji.

Silence jest kobietą spokojną, a jednocześnie silną. Potrafiła podnieść się po odtrąceniu, a później śmierci męża. Nie daje sobą pomiatać, przeciwstawia się piratowi, mimo że każdy się go boi. Opiekuńcza w stosunku do tych, których kocha. To kobieta, którą polubiłam i mocno jej kibicowała.
Mickey nie darzyłam sympatią. Wydawała się egoistyczny, arogancki, myślący tylko o sobie i pieniądzach, których wiecznie było mu mało. To jednak tylko pozory. Owszem nie należy do potulnych aniołków, ale wszystko, co robi, wiąże się z jego bardzo nieciekawą przeszłością. Dla bliskich potrafi poświęcić bardzo wiele.

„Grzeszne pragnienia” to książka, którą przeczytałam z dużą przyjemnością, mocno kibicując bohaterom. Zdecydowanie polecam, a sama zabieram się za kolejny tom z serii.Moja ocena – 9\10Serdecznie zapraszam na stronę Wydawnictwo BIS oraz na FB.


Grzeszne pragnienia


14 komentarzy:

 1. Brzmi ciekwia chyba bede musiał przeczytac obie części

  OdpowiedzUsuń
 2. Zachecajaca recenzja warta uwagi

  OdpowiedzUsuń
 3. Romans historyczny z nutą kryminału,jak dla mnie zapowiada się dość intrygująco :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Ach zaciekawiła mnie ta książka.
  Super recenzja!

  OdpowiedzUsuń
 5. Taka historia jest warta przeczytania

  OdpowiedzUsuń
 6. panie na pewno książke chętnie przeczytają

  OdpowiedzUsuń
 7. Recenzja zachęca do poczytania książki Dagmara Krajewska

  OdpowiedzUsuń
 8. Intrygujący tom, widać że sporo się w nim dzieje. Lubię takie książki które nie zanudzają czytelnika na smierć

  OdpowiedzUsuń
 9. Lubię książki, które wciągają

  OdpowiedzUsuń