sobota, 30 listopada 2024

Wydawnictwo HarperKids Książka pt.: „Dobranoc, Bing. Książeczka dotykowa na miły wieczór” - Recenzja

 

Zapraszam na recenzję książki pt.: „Dobranoc, Bing. Książeczka dotykowa na miły wieczór”, którą otrzymałam od Wydawnictwa HarperKids (współpraca reklamowa baterowa).







Bing szykuje się do spania. Dziecko zobaczy, co musi jeszcze zrobić przed snem? Kto mu towarzyszy? Jak wygląda u niego wieczorna rutyna?

Książeczka będzie doskonała do czytania na dobranoc. Dziecko dowie się, jak wygląda szykowanie się do snu Binga i będzie mogło porównać z tym, jak to wygląda w jego domu. Książeczka będzie też doskonałym pomysłem na rozmowę o różnicach w tych czynnościach.

W książeczce znajdziemy elementy o różnej fakturze, które dziecko może dotknąć. To moim zdaniem świetny pomysł i spora zaleta książeczki. Takie rozwiązanie wspiera rozwój naszego malca.

Wizualnie książeczka jest naprawdę ładna. Strony są w żywych kolorach, ilustracje przyciągają wzrok i zachęcają do sięgania po nią.

Strony są kartonowe, z zaokrąglonymi rogami. Takie rozwiązanie sprawia, że książeczka jest bezpieczna dla dziecka, a także posłuży dłuższy czas.

„Dobranoc, Bing. Książeczka dotykowa na miły wieczór” to świetna książka dla malucha. Ze swojej strony z przyjemnością polecam.



Moja ocena – 9\10



Serdecznie zapraszam na stronę Wydawnictwo HarperCollin Polska oraz FB HarperKids Polska




Dobranoc, Bing. Książeczka dotykowa na miły wieczór



Wydawnictwo Jaguar Książka pt.: „Światło i mrok. What Did You Do?” - Recenzja

 

Zapraszam na recenzję książki pt.: „What Did You Do?”, którą otrzymałam od Wydawnictwa Jaguar (współpraca reklamowa baterowa).





Książka pt.: „What Did You Do?” to drugi tom serii Światło i mrok.

Tom pierwszy to książka pt.: „How Does It Feel?”.




Caly cały czas myśli o nim, nie zapomina miłości, jaką go darzyła. Na dodatek, kiedy tylko zostaje sama, ma wrażenie, jakby go widziała, jakby czuła jego dotyk. Malum Mendaksie, książę Mroczny pozostanie w jej sercu na zawsze.
Kobieta musi ponieść konsekwencje swoich decyzji, a nie będą one łatwe. Jednak od tego zależy jej życie. Caly czeka na ceremonię, w której otrzyma drugą połowę serca. Musi to zrobić, aby umocnić swoje miejsce na dworze i udowodnić lojalność wobec Świetlistych. Aby tego dokonać, będzie musiała poślubić Aureliusa. Tylko czy da radę? Jak się potoczą jej losy?

Zacznę od tego, że ten tom, tak jak i poprzedni czytałam nie ja tylko moja 17-letnia córka. Amelce podobał się pierwszy tom, dlatego z dość dużym zainteresowaniem zaczęła ją czytać. Po skończeniu stwierdziła, że jej się podobała. Przeczyła ją dość szybko, w ciągu paru dni, co było naprawdę dobrym wynikiem. Historia, jaką w niej znalazła, Amelce się spodobała. Uważa, że była ciekawa, a także dość wciągająca. Akcja sprawnie poprowadzona, znajdziemy w niej ciekawe zwroty.

Bohaterowie według córki pozostali ciekawi, dość dobrze wykreowani. Córka ich polubiła w poprzednim tomie, chociaż nie zawsze zgadzała się z ich decyzjami i zdania o nich nie zmieniła.

„What Did You Do?” to książka, która według mojej córki jest ciekawą propozycją dla nastolatek lubiących fantastykę. Polecamy.



Moja ocena – 8\10



Serdecznie zapraszam na stronę Wydawnictwo Jaguar oraz na FB




What Did You Do?

czwartek, 28 listopada 2024

Wydawnictwo HarperKids Książka pt.: „Bing. Tęczowa piosenka. Książka z muzyką” - Recenzja

 

Zapraszam na recenzję książki pt.: „Bing. Tęczowa piosenka. Książka z muzyką”, którą otrzymałam od Wydawnictwa HarperKids (współpraca reklamowa baterowa).







To nie jest zwykła książka, to książka z muzyką. Po naciśnięciu odpowiedniego przyciski usłyszymy tęczową piosenkę, którą Bing śpiewa razem z przyjaciółmi. Dziecko wraz z nimi może zaśpiewać.



W książeczce znajdziemy nie za dużo tekstu. Moim zdaniem jest to plus, w końcu jest to pozycja dla maluszków.



Strony są twarde, kartonowe, z zaokrąglonymi rogami. Dzięki temu książeczka jest bezpieczna, a także posłuży długi czas.



Wizualnie książeczka jest wspaniała. Znajdziemy w niej kolorowe strony, Binga i jego przyjaciół.



Bing. Tęczowa piosenka. Książka z muzyką” to wspaniały prezent dla małych fanów Binga. Z wielką przyjemnością polecam.



Moja ocena – 9\10



Serdecznie zapraszam na stronę Wydawnictwo HarperCollin Polska oraz FB HarperKids Polska



Bing. Tęczowa piosenka. Książka z muzyką

Wydawnictwo Skarpa Warszawska Książka pt.: „Jak wykończyć teściowe” - Recenzja

 

Zapraszam na recenzję książki pt.: „Jak wykończyć teściowe”, którą otrzymałam od Wydawnictwa Skarpa Warszawska (współpraca reklamowa baterowa).






Maja Wrzesińska i Kazimiera Niedzielska dzieli naprawdę sporo, jednak łączą dzieci. Dlatego przed nimi wspólne wakacje i to w samym Egipcie. Spodziewają się tam wiele, jednak na pewno nie tego, co się stanie. Nie zdziwiłaby ich ani klątwa Faraona, ani wielkie upały, jednak międzynarodowej afery przemytniczej ani troszkę się nie spodziewały. Na dodatek nie tylko wezmą w niej udział, ale również będą zmuszone działać wspólnie. Czy dadzą rady odłożyć na bok to, co ich dzieli? Co takiego się stanie? Jak sobie poradzą z kłopotami, w jakie wpadną?

Mnie książka zdecydowanie się spodobała. Naprawdę świetnie bawiła się podczas czytania. Jest to tom trzeci, niestety nie miałam okazji czytania poprzednich, jednak na pewno to nadrobię.
Akcja sprawnie poprowadzona, z ciekawymi zwrotami. Książkę czytało się szybko, a podczas czytania towarzyszyły mi emocje. Momentami nie mogłam się powstrzymać od śmiechu, jednak były również inne, w których towarzyszyły mi zupełnie inne emocje. Mnie na tyle wciągnęła, że przeczytałam ją w dwa wieczory.

Bohaterowie dość ciekawi, dobrze wykreowani i to zarówno ci pierwszoplanowi, jak i pozostali. Szczerze ich polubiłam i z przyjemnością śledziłam ich losy.

„Jak wykończyć teściowe” to książka, po którą moim zdaniem warto sięgnąć i polecam.



Moja ocena – 8\10



Serdecznie zapraszam na stronę Skarpa Warszawska oraz na FB



Jak wykończyć teściowe

środa, 27 listopada 2024

Wydawnictwo Egmont Komiks pt.: „Adaptacje literatury. Nędznicy” - Recenzja

 

Zapraszam na recenzję komiksu pt.: „Adaptacje literatury. Nędznicy”, który otrzymałam od Wydawnictwa Egmont (współpraca reklamowa baterowa).








Chociaż wcale nie było łatwo, Jan Valjean stał się szanowanym burmistrzem. Aby do tego doszło, musiał zmienić swoje życie i to bardzo, jednak tym sposobem stał się człowiekiem doświadczonym. Pomagał innym, wspierał ich, a nawet obiecał pewnej umierającej kobiecie, odnaleźć jej córkę Kozetę i zapewnić jej godne życie. Miało być już tylko dobrze, jednak przeszłość wraca i upomina się o Jana. Co się stanie? Jak potoczą się losy mężczyzny?

To już kolejny tom z serii Adaptacje literatury, jaki mam okazję czytać i jestem zachwycona tą serią. Mamy klasyczne powieści, które warto, aby każdy znał w ciekawej formie komiksu. Ja zdecydowanie je uwielbiam. Tym razem przeniesiemy się w przeszłości i zobaczymy przekrój XIX-wiecznego francuskiego społeczeństwa i panującą wówczas niesprawiedliwość społeczną.

Wizualnie komiks jest ciekawy. Ilustracje przyciągają wzrok i zachęcają do sięgania po niego.

Adaptacje literatury. Nędznicy to historia, którą według mnie powinien poznać każdy – zarówno starsze dzieci, jak i dorośli. Z przyjemnością polecam.



Moja ocena – 9\10



Serdecznie zapraszam na stronę Wydawnictwa Egmont oraz na FB.


Nędznicy

HarperCollins Polska Książka pt.: „Dom Masek” - Recenzja

 

Zapraszam na recenzję książki pt.: „Dom Masek”, którą otrzymałam od Wydawnictwa HarperCollins Polska (współpraca reklamowa baterowa).






Życie Libby niedawno się posypało. Po bardzo trudnych zdarzeniach, pobycie w szpitalu, diagnozie, jaką otrzymała, ma zacząć wszystko od nowa. Wraz z mamą i siostrą wyruszają do miejsca dzieciństwa ich mamy, do domu, który był tematem tabu. Dziewczyna dziwnie się czuje w tym miejscu, jednak obiecała, że się postara i naprawdę stara się odnaleźć tu spokój. Nic nie jest jednak takie proste, zaczynają się dziać dość dziwne rzeczy, a Libby zaczyna „grzebać” w przeszłości i odkrywać tajemnice domu, jednak nie tylko. Dowiaduje się między innymi, że w posiadłości dawno temu odbywały się seanse spirytystyczne. Jakie tajemnice jeszcze skrywa dom? Co takiego odkryje Libby? Jakie znajomości nawiąże? Co jeszcze się stanie?

Czasem się zdarza, że jedną książkę czytam zarówno ja, jak i moja 17-letnia córka i to jest właśnie jednak z nich. Obie po skończeniu stwierdziłyśmy to samo, a mianowicie, że była to świetna pozycja.
Akcja sprawnie poprowadzona, z momentami, które potrafiły zaskoczyć. Czytało się ją dość szybko, a podczas czytania towarzyszyły emocje. Były momenty, w których włoski stawały na rękach i wcale nie przesadzam, ale również inne, wywołujące dużo łagodniejsze emocje. Książka była wciągająca i dość ciężko było się od niej oderwać (dla mnie była to pozycja na jeden wieczór, Amelka przeczytała ją w trzy, ale ona musi iść wcześniej spać ze względu na szkołę).

Bohaterowie zdecydowanie ciekawi, dość dobrze wykreowani. Zarówno ja, jak i Amelka zgodnie twierdzimy, że warto poznać ich blisko.

„Dom Masek” to książka, którą polecam zarówno ja, jak i moja 17-letnia córka.



Moja ocena – 9\10



Serdecznie zapraszam na stronę Wydawnictwo HarperCollins Polska oraz na FB



Dom Masek

poniedziałek, 25 listopada 2024

Wydawnictwo Jaguar Książka pt.: „Black Bird Academy. Bój się światła” - Recenzja

 

Zapraszam na recenzję książki pt.: „Bój się światła”, którą otrzymałam od Wydawnictwa Jaguar (współpraca reklamowa baterowa).





Książka pt.: „Bój się światła” to drugi tom serii Black Bird Academy.

Tom pierwszy to książka pt.: „Zabij Mrok”.



Zbliżają się coroczne zawody łowców demonów. Biorą w nich udział najlepsi adepci Black Bird Academy, między innymi Leaf, Falco, Craine i Zero. Zostają oni zaproszeni do Londynu. Niestety wielki turniej nie idzie tak, jak powinien, pojawiają się złodzieje wspomnień, wprowadzając niemały chaos. Nie wiadomo, komu można zaufać, a na dodatek Falco nagle traci pamięć. Przed Leaf trudne zadanie. Czy da radę? Czy tajemnica zostanie rozwiązana? Jak w tym wszystkim odnajdzie się Leaf? Co zrobi Falco?

Książka jest literaturą młodzieżową i tak jak tom pierwszy, tak i drugi czytała ja moja 17-letnia córka. Cała recenzja jest jej oczami :) Zarys historii jest dość krótki, ale Amelka stwierdziła, że nie można zdradzić więcej, jednocześnie nie zdradzając zbyt dużo.
Tom pierwszy Amelce się podobał, dlatego z zaciekawienie, ale również z niemałymi oczekiwaniami sięgnęła po kolejny. Jakie wrażenia ma po przeczytaniu? Tak samo pozytywne, jak i w przypadku tomu pierwszego. Historia, jaką znalazła w książce, jej się podobała. Wciągnęła ją praktycznie od samego początku i z zainteresowaniem czytała ją aż do ostatnich stron. 600 stron, które ma książka przeczytała w ciągu paru dni, a to nie mały wyczyn biorąc pod uwagę inne obowiązki, jakie ma.
Historia momentami mroczna, momentami wywołująca uśmiech na twarzy. Akcja według córki sprawnie poprowadzona, z ciekawymi zwrotami. Podczas czytania towarzyszyło jej wiele różnych emocji.


Bohaterowie pozostali ciekawi, dobrze wykreowani.


„Bój się światła” to książka, która mojej 17-letniej córce zdecydowanie się podobała i poleca.





Moja ocena – 9\10



Serdecznie zapraszam na stronę Wydawnictwo Jaguar oraz na FB


Bój się światła



Wydawnictwo HarperKids Książka pt.: „Przygody Misia Paddingtona. Bajki 5 minut przed snem” - Recenzja

 

Zapraszam na recenzję książki pt.: „Przygody Misia Paddingtona. Bajki 5 minut przed snem”, którą otrzymałam od Wydawnictwa HarperKids (współpraca reklamowa baterowa).











W książce znajdziemy 6 nowych, niepublikowanych wcześniej w formie książkowej opowieści o przygodach misia Paddingtona. Są stworzone na podstawie nowych odcinku serialu. Każda inna, każda tak samo ciekawa, wciągająca, zabierająca małego słuchacza do świata misia. Zdecydowanie plusem jest fakt, że z każdej można wyciągnąć wnioski, czegoś się nauczyć, jest doskonałym początkiem rozmowy z dzieckiem.

Ilustracje przedstawiające są po prostu wspaniałe, duże, przyciągające wzrok. Zdecydowanie zachęcają do sięgania po książeczkę.

Tekst ciekawy, dostosowany do małego słuchacza, z różną czcionką. To wszystko sprawia, że dziecko będzie słuchało z zaciekawieniem.

„Przygody Misia Paddingtona. Bajki 5 minut przed snem” to książka, dzięki której dziecko będzie doskonale się bawić w towarzystwie Misia Paddingtona i jego przyjaciół. Polecam.


Moja ocena – 9\10



Serdecznie zapraszam na stronę Wydawnictwo HarperCollin Polska oraz FB HarperKids Polska

Przygody Misia Paddingtona. Bajki 5 minut przed snem

niedziela, 24 listopada 2024

Kompania Mediowa Książka pt.: „Droga do wielkości. Jak być mistrzem w życiu i pracy” - Recenzja

 

Zapraszam na recenzję książki pt.: „Droga do wielkości. Jak być mistrzem w życiu i pracy”, którą otrzymałam od Wydawnictwa Kompania Mediowa (współpraca reklamowa baterowa).






Czasami mamy wrażenie, że „utknęliśmy” w naszej codzienności. Znacie to? Ja znam dokładnie. Czy da się coś z tym zrobić? Zdecydowanie tak, tylko, zamiast siedzieć, trzeba zacząć działać, a przede wszystkim uwierzyć, że każdy z nas może zajść w życiu bardzo wysoko. Tak naprawdę to od nas zależy, dokąd dojdziemy i jak wysoko będziemy mierzyć zarówno w życiu prywatnym, jak i zawodowym. To właśnie pomoże zrozumieć nam książka.

Co w niej znajdziemy? Moim zdaniem dość dużo, jest bogata w treść. „odkrywanie osobistych praktyk osób odnoszących sukcesy,
zdobywanie cennego doświadczenia dzięki tym, którzy opanowali narzędzia do osiągnięcia magicznego work-life-balance, czyli równowagi między pracą a życiem osobistym, podjęcie wyzwania bycia lepszą wersją siebie, rozwijanie umiejętności, które pomogą odmienić życie” to tak naprawdę tylko namiastka tego, co w niej jest. Dzięki niej nie zdobędziemy od razu „szczytu gór”, ale będziemy wiedzieli jak się do tej wyprawy przygotować i jak najlepiej ją odbyć.

„Droga do wielkości. Jak być mistrzem w życiu i pracy” to książka, po którą moim zdaniem warto sięgnąć i polecam.





Moja ocena – 8\10



Serdecznie zapraszam na stronę Wydawnictwo Kompania Mediowa oraz na FB




Wydawnictwo HarperCollins Polska Komiks pt.: „unOrdinary 2” - Recenzja

 

Zapraszam na recenzję komiksu pt.: „unOrdinary 2”, który otrzymałam od Wydawnictwa HarperCollins Polska (współpraca reklamowa baterowa).









Wiele zmienia się w szkolnej hierarhi Wellston High. Ci, co kiedyś byli na szczycie, teraz nie koniecznie tam są, a ich miejsca zajmuje ktoś zupełnie inny. Wszystko zaczęło się od zawieszenia w prawach ucznia Seraphiny. Można by pomyśleć, że gorzej już nie będzie, jednak nadchodzi moment, w którym wszelkie nieporozumienia muszą zostać odsunięte na bok. Nowe niebezpieczeństwo nadchodzi i tylko współpraca może zadziałać. Czy dadzą rady? Co się jeszcze stanie? Jakie niebezpieczeństwo nadejdzie?

Moja nastoletnia córka bardzo lubi sięgać po komiksy, a tom pierwszy tego zdecydowanie jej przypadł do gustu. Jak się spodobał drugi? Tak samo. Stwierdziła, że był naprawdę świetny. Amelka się wciągnęła w czytanie i nie mogła się od komiksu oderwać, aż nie dotarła do ostatniej strony. Stwierdziła, że był pełen przygód, ze sprawnie poprowadzoną akcją, a także wywołujący emocje.

Wizualnie komiks jest ciekawy. Ilustracje przyciągają wzrok i zachęcają do poznania treści.

„unOrdinary 2” to komiks, który podobał się mojej nastoletniej córce i z przyjemnością polecamy.



Moja ocena – 9\10



Serdecznie zapraszam na stronę Wydawnictwo HarperCollins Polska oraz na FB



unOrdinary 2

Wydawnictwo Novae Res Książka pt.: "Midnight blue” - Recenzja

 

Zapraszam na recenzję książki pt.: „Midnight blue”, którą otrzymałam od Wydawnictwa Novae Res (współpraca reklamowa baterowa).





Mija dziesięć lat od momentu, kiedy Rowoon przeżył tragedię. Na jego oczach zginęła ukochana Maria, a on nie mógł sobie z tym poradzić. Dlatego postanowił opuścić rodzinne miasto w Korei i przeprowadzić się w zupełnie inne miejsce. Jego wybór padł na Pragę, to tam postanowił zacząć wszystko od nowa, zapomnieć i starać się żyć dalej. Niestety nie było tak, jak pragnął. Pomimo tego, że lata mijały, on nie zapomniał, nie pogodził się z jej śmiercią. Coraz bardziej zapadła się w sobie, ciągle cierpiąc i wspominając.
Pewnego dnia spotyka młodą kobietę, do złudzenia przypominającą Mari. Wie, że to nie jest możliwe, a jednocześnie jest przekonany, że to ona. Postanawia wrócić do Korei i odkryć prawdę. Powrót do przeszłości będzie bolesny. Co odkryje? Jaka okarze się prawda? Czy dobrze zrobi, „grzebiąc” w przeszłości?

Historia, jaką znalazłam w książce, była dość ciekawa, pełna sekretów i tajemnic. W mnie wciągnęła na tyle, że z ciekawością śledziłam wszystko, co się w niej działo. Akcja sprawnie poprowadzona, z ciekawymi zwrotami. Czytało się ją dość szybko, a podczas czytania towarzyszyły różne emocje.

Bohaterowie ciekawi, dość dobrze wykreowani. Nie mogę Wam zdradzić o nich nic więcej niż wyżej, powiem tylko tyle, że warto ich poznać naprawdę blisko.

„Midnight blue” to moim zdaniem ciekawa propozycja na jesiennozimowe wieczory. Ze swojej strony polecam.



Moja ocena - 8\10





Serdecznie zapraszam na stronę Wydawnictwo Novae Res oraz na FB



Midnight blue

Wydawnictwo Babaryba Książka pt.: „Rysorączka” - Recenzja

 

Zapraszam na recenzję książki pt.: „Rysorączka”, którą otrzymałam od Wydawnictwa Babaryba (współpraca reklamowa baterowa).









Książka, która, chociaż wygląda dość niepozornie, jest po prostu wspaniała. To jedna z tych pozycji, które stają się hitem nie jednego malca. Dlaczego uważam ją za tak niezwykłą? Ponieważ to książka, która angażuje dziecięce rączki do aktywności. To pozycja, która ćwiczy małą motorykę, wspiera rozwój wyobraźni, a jednocześnie sprawia, że nasza pociecha doskonale się bawi.

Pomysł na książkę okazał się wspaniały. Niby nic wielkiego, tylko trzy kolory, trochę kropek, kresek, dłoni, a do tego nieduża ilość tekstu. Nic bardziej mylnego, ta niepozorna książka zajmie dziecko na naprawdę długi czas, odciągnie od wielu elektronicznych gadżetów, z których korzysta niejeden maluch.

Okładka w książce twarda i solidna. Dzięki niej książka posłuży długi czas.

„Rysorączka” to książka, która mnie oczarowała i uważam, że będzie wspaniałym prezentem dla dziecka. Z przyjemnością polecam.





Moja ocena - 10\10



Serdecznie zapraszam na stronę Wydawnictwo Babaryba oraz na FB



Rysorączka

Wydawnictwo Skarpa Warszawska Książka pt.: „Na ołtarzu ciszy” - Recenzja

 

Zapraszam na recenzję książki pt.: „Na ołtarzu ciszy”, którą otrzymałam od Wydawnictwa Skarpa Warszawska (współpraca reklamowa baterowa).





Nawojka urodziła się we wsi Łowce. Dość szybko okazało się, że jest zupełnie inna niż reszta dzieci. Nie tylko stroniła od towarzystwa, ale też miała niezwykły dar. Słyszała dużo lepiej niż inni ludzie, a to sprawiało, że poznawała tajemnice ludzi ze wsi. Jak to dziecko nie zachowywała ich dla siebie, tylko dzieliła się tym z innymi, co niejednokrotnie nie kończyło się dobrze. Mieszkańcom wsi to się nie podoba, zaczynają uważać, że jest opętana i trzeba coś z tym zrobić. Nie dają matce Nawojki wielkiego wyboru, dziewczynka ma zostać oddana na nauki do miejscowej szeptuchy Akaszy. Jeśli tego nie zrobi, oni załatwią to inaczej. Tylko czy Akasza się zgodzi? Jak to ma pomóc Nawojce? Jak potoczą się losy tej niezwykłej dziewczynki?

Autorka zabrała mnie w podróż do przeszłości, do momentu, kiedy ludziom pomagały szeptuchy, a oni mieli wiele wierzeń. Ta podróż okazała się magiczna i zdecydowanie mi się podobała. Historia Nawojki wciągnęła mnie, z przyjemnością śledziłam jej losy, dowiadywałam się, jak dorastała, z jakimi trudnościami musiała się mierzyć. W książce się sporo działo, ja nie nudziłam się nawet sekundy. Akcja sprawnie poprowadzona, z ciekawymi zwrotami. Książkę czytało się szybko, a podczas czytania towarzyszyły mi emocje.

Główną bohaterką jest Nawojka. Poznajemy ją jako niemowlę, śledzimy jej dorastanie, moment, kiedy wkracza w dorosłość. Według mnie jest osobą dobrą, opiekuńczą, kochającą zwierzęta. Zdecydowanie ją polubiłam.

„Na ołtarzu ciszy” to książka, z którą spędziłam bardzo ciekawy czas i z wielką przyjemnością polecam.



Moja ocena – 9\10



Serdecznie zapraszam na stronę Skarpa Warszawska oraz na FB



Na ołtarzu ciszy