poniedziałek, 21 listopada 2022

Wydawnictwo NieZwykłe Książka pt.: "Bad Friends” - Recenzja

 

Zapraszam na recenzję książki pt.: „Bad Friends”, którą otrzymałam od Wydawnictwa Novae Res.

Jedna decyzja mamy Kendall wywraca cały jej świat. Ma 17 lat a przed sobą pozostawienie wszystkiego, co zna i lubi - szkoły, przyjaciół, miasta, w którym dorastała. Teraz będzie mieszkać z narzeczonym mamy i jego synem. Młoda dziewczyna ma nadzieję, że Nellsson pomoże się jej zaaklimatyzować, pozna ze swoimi znajomymi i wszystko będzie łatwiejsze. Niestety pomyliła się i dość szybko zdaje sobie sprawę, że jest zdana tylko na siebie. Chłopak nie tylko nie zamierza jej pomagać, ale chce udawać, że wcale się nie znają. Chociaż nie jest łatwo, Kendall się nie poddaje i niedługo później poznaje nowych ludzi, a pewien przyjaciel jej przyrodniego brata, mocno wpada jej w oko. Kto taki? Dlaczego Nellsson tak ją potraktował? Czy dziewczynie spodoba się w nowym miejscu? Czy odnajdzie się w szkole?

Książka o młodzieży, dla młodzieży. Co prawda dawno przestałam mieć naście lat, jednak lubię sięgać po tego typu literaturę. Jak wrażenia po przeczytaniu? Całkiem pozytywne. Historia ciekawa, wciągająca, pokazująca problemy, z jakimi zmaga się nie jedna młoda osoba. Miłość, przyjaźnie, imprezy, zabawa, nowe znajomości – to tylko namiastka tego, co w niej znajdziecie.

Kendall jest młodą dziewczyną, która tak naprawdę musi zacząć wszystko od nowa. To bohaterka ciekawa, dająca się lubić. Z jednej strony dość wrażliwa i uczuciowa, z drugiej z silnym charakterem, lubiąca się zabawić, niestroniąca od imprez czy alkoholu.

„Bad Friends” to według mnie ciekawa propozycja na jesienne wieczory. Polecam i to nie tylko dla tych, co mają naście lat.Moja ocena – 8\10


Serdecznie zapraszam na stronę Wydawnictwo NieZwykłe oraz na FB


Bad Friends

4 komentarze: