niedziela, 30 maja 2021

Wydawnictwo Oficyna 4eM Książka pt.: "Pilny na tropie. Skarb getta" - Recenzja

 

Zapraszam na recenzję książki pt.: „Pilny na tropie. Skarb getta”, którą otrzymałam od Wydawnictwa Oficyna 4eM.Jedenastoletni David nie spodziewał się jaki spadek otrzyma od dziadka. Po jego śmierci dostaje pamiętnik, w którym jest opisane życie dziadka, kiedy był małym chłopcem i był w warszawskim getcie w sierocińcu Janusza Korczaka. Chłopiec dowiaduje się z pamiętnika o skarbie getta i wraz z ojcem oraz kolegą wyruszają w ciekawą, często zaskakującą podróż, aby odkryć nie tylko skarb getta, ale również wiele tajemnic z przeszłości. Czego się dowiedzą? Czy odnajdą skarb? Jakie przygody przeżyją?

Zacznę od tego, że otrzymując propozycję zrecenzowania książki, nie miałam pojęcia, jak wartościową książkę otrzymam. Owszem jest to książka przygodowa, z zagadkami, tajemnicami, jednak jest też dużo historii, smutnej, bolesnej, a pokazanej tak, aby młody odbiorca ją zrozumiał i aby go zaciekawiła. Akcja dość szybka, z ciekawymi zwrotami, momentami dość zaskakującymi.

Bohaterowie są ciekawi, dający się lubić. Amelka stwierdziła, że tym razem nie ma jednego ulubionego.

W książce znajdziemy czarno – białe ilustracje, które przyciągają wzrok i zachęcają do poznania treści.

„Pilny na tropie. Skarb getta” to książka, która zabiera młodego czytelnika w historię pełną przygód i tajemnic, a jednocześnie ukazuje jak straszną przeszłość, z jaką wielu ludzi musiało się zmierzyć. Zdecydowanie polecam.
Moja ocena – 9\10


Serdecznie zapraszam na stronę Wydawnictwo Oficyna 4eM 


Pilny na tropie. Skarb getta

3 komentarze: