poniedziałek, 28 września 2020

Wydawnictwo Jaguar Książka pt.: „Someone Else" - Recenzja

 

Zapraszam na opinię o książce pt.: „Someone Else”, jaką otrzymałam od Wydawnictwa Jaguar.

Książka pt.: „Someone Else” to drugi tom z serii Someone. Tom pierwszy to książka pt.: „Someone new”.


Cassie i Maurice są nie tylko współlokatorami, ale również najlepszymi przyjaciółmi. Uwielbiają spędzać razem czas, a odkąd Julian się wyprowadził, jakoś im nie po drodze w znalezieniu nowego współlokatora. Oboje czują do siebie coś więcej, oboje boją się zaryzykować, aby nie zniszczyć przyjaźni, która ich łączy. Co prawda kiedyś byli na randce – pierwszej i ostatniej, dziewczyna czuła się po niej strasznie, na jej oczach podrywał inną. Jednak nie rozmawiają o tym, tym bardziej że tę randkę tak naprawdę wymyśliła Micah, a nie oni.
Mają wspólne hobby, oboje kochają fantastykę, Tolkiena i szykują się na wyjazd na festiwal. Jednak chłopak ukrywa swoją pasję praktycznie przed wszystkimi, wie o niej tylko Cassie, Micach i Julian. Maurice jest piłkarzem i wstydzi się zarówno przed znajomymi, jak i rodziną swojej pasji. Rani tym dziewczynę, która odbiera to bardzo osobiści, przecież to wspólna pasja była początkiem ich przyjaźni. Czy Maurice zrozumie, co dla niego jest najważniejsze? Czy dokona właściwego wyboru? Czy ta dwójka ma szansę na coś więcej niż przyjaźń?

Tak jak w pierwszym tomie, tak i w tym, znajdziemy więcej niż tylko historię o miłości. Maurice jest ciemnoskóry, a Cassie ma jasną karnację, co wielokrotnie jest powodem do nieprzyjemnych zachowań ludzi. Dyskryminacja, wytykanie palcami, a czasami ewidentny rasizm spotyka ich nie jeden raz.
Historia jest ciekawa, wciągająca. Czytamy ją oczami Cassie i czasami brakowało mi punktu widzenia Maurice, jednak nie za często. Książka wciągnęła mnie, sprawiając, że nie mogłam się od niej oderwać.

Cassie to młoda dziewczyna, która jest dość spokojna, wręcz wycofana. Nie lubi tłumów, nie lubi imprez, nie ma wielu przyjaciół, zmaga się z cukrzycą, co nie jednokrotnie jej uprzykrza życie. Jednocześnie uwielbia fantastykę, odtwarzanie scen, przebieranie się za postacie i wtedy staje się odważniejsza, bardziej pewna siebie. Osobiście polubiłam ją już w pierwszym tomie i zdania nie zmieniłam, nadal ją lubię.
Jeśli chodzi o Maurice mam trochę mieszane uczucia. Z jednej strony sympatyczny, opiekuńczy, z drugiej wstydzi się ich wspólnej pasji, rani tych, na których mu zależy, czasami wręcz egoistycznie myśli tylko o własnym punkcie widzenia, własnych uczuciach, nie licząc się z tym, co czują inni. To bohater, którego momentami lubiła, a momentami swoim zachowaniem mnie drażnił.

„Someone Else” to książka, której przeczytanie sprawiło mi wiele radości. Historia mi się podobała, z przyjemnością śledziłam losy bohaterów. Ze swojej strony polecam.


Moja ocena – 9\10Serdecznie zapraszam na stronę  Wydawnictwo Jaguar oraz na FB.


 

11 komentarzy:

 1. Brzmi ciekawie, chyba bede musiała przeczytac obie części

  OdpowiedzUsuń
 2. Ciekawa i taka tajemnicza przeczytać muszę

  OdpowiedzUsuń
 3. Ciekawa książka do poznania Dagmara Krajewska

  OdpowiedzUsuń
 4. Jestem jej ciekawa , chyba po nią sięgnę.

  OdpowiedzUsuń
 5. Chyba przeczytam całość bo tak mnie zaciekawiło

  OdpowiedzUsuń
 6. Intrygująca historia dwójki niby przyjaciół, rodzącego się uczucia

  OdpowiedzUsuń
 7. panie na pewno znajdą czas na przeczytanie tej książki

  OdpowiedzUsuń
 8. Jaka jest historia uczucia Cassie i Mauricego? Jestem ogromnie zaintrygowana tą książką :) Wpisuję na listę do przeczytania :)

  OdpowiedzUsuń