Tylko dwa elementy - połączenie klocka o oryginalnej konstrukcji i specjalnego łącznika - dające niespotykane dotąd możliwości kształtowania form przestrzennych. Niezwykła swoboda tworzenia, nauka eksperymentowania i szukania rozwiązań, a przy tym doskonała rozrywka dla całej rodziny. Otwarta i elastyczna formuła, która rozwija inwencję twórczą i pobudza kreatywność. Polski patent i krajowa produkcja z poszanowaniem natury.
Egmont Polska został wyłącznym dystrybutorem kartonowych klocków konstrukcyjnych CARDBLOCKS. Od 25 maja, na rynku dostępne będą cztery zestawy klocków: Zestaw podstawowy oraz trzy zestawy dodatkowe: Rotunda, Bryły platońskie i Kopuła.
Z miłości do wnuczki, z pasji do poligrafii
Twórcą klocków jest inżynier ochrony środowiska, zawodowo zajmujący się projektowaniem nietypowych opakowań oraz przyrządów z kartonu i tektury – Piotr Nawracała. Klocki to konsekwencja badań nad opakowaniami z kartonu o dowolnym kształcie i pojawienia się wnuczki w mojej rodzinie. Dziadek chciał błysnąć i wymyślił klocki. Chciałem również przemycić trochę treści, które dzisiaj nie są zbyt popularne, a z mojego punktu widzenia dość istotne dla przyszłości młodego pokolenia. Okazało się, że stworzony system elementów konstrukcyjnych z tektury ma duży potencjał zarówno dla młodych, jak i starszych odbiorców – tak o idei powstania klocków CARDBLOCKS mówi ich twórca - Ich główną zaletą jest konstrukcja oparta na, tak to nazwałem, metodzie odwróconej płaszczyzny. Dzięki niej można budować elementy o praktycznie dowolnym kształcie z płaskiego arkusza kartonu lub tektury - dodaje. Poszczególne konstrukcje zostały opracowane w za pomocą specjalistycznego oprogramowania 3D, następnie gotowe modele były wycinane na maszynach CNC i testowane.
Ekologia i poszanowanie natury
Ekologiczne klocki konstrukcyjne CARDBLOCKS produkowane są w Polsce, z tektury typu kraft. To włókna pierwotne celulozy pochodzące ze specjalnych upraw leśnych z domieszką makulatury. Powstają w zamkniętym cyklu produkcji. Tektura jest lekka, a przy tym niezwykle wytrzymała. Posiada niezbędne certyfikaty ekologiczności, dlatego klocki są w 100% bezpieczne dla dzieci. Można z nich składać bryły wiele razy, a także kolorować je farbami, kredkami czy pisakami.
Naturalna stymulacja zmysłów
Kartonowe klocki konstrukcyjne CARDBLOCKS są alternatywą dla głośnych, kolorowych i plastikowych zabawek. Stymulują zmysły w naturalny, łagodny sposób. Angażują bez reszty, a przez to uczą koncentracji i relaksują. Fenomen klocków CARDBLOCKS polega na tym, że każdy element musi zostać przez dziecko samodzielnie złożony. Dopasowywanie i łączenie części, zginanie płaskich powierzchni udoskonalają umiejętności manualne dziecka, szczególnie precyzję ruchów dłoni i palców, oraz rozwijają koordynację wzrokowo-ruchową. Proponowane zestawy do złożenia pobudzają wyobraźnię przestrzenną dziecka, wymagają zaangażowania i skupienia uwagi, co pozytywnie wpływa na rozwój koncentracji – tak o klockach pisze Agnieszka Jaszczuk, neurologopeda, terapeuta integracji sensorycznej i pedagog specjalny - Tektura, z której są wykonane klocki, może zostać pomalowana przez dziecko farbami, flamastrami czy kredkami, co nada konstrukcji indywidualny charakter. Zabawa z wykorzystaniem klocków CARDBLOCKS pełni funkcję edukacyjną i terapeutyczną dla dzieci w wieku szkolnym oraz starszych.
Analogowy Minecraft z matematycznym podtekstem
Działają na wyobraźnię i rozwijają inwencję twórczą. Mają otwartą i elastyczną formułę, dzięki czemu uczą eksperymentowania i szukania rozwiązań, a także nieustannego przekształcania w miarę potrzeb. Klocki pobudzają do myślenia o formach przestrzennych – od prostych brył do złożonych konstrukcji. Nawet podstawowy klocek, dzięki zastosowaniu sprytnego łącznika umożliwia tworzenie konstrukcji dostępnych tylko w wirtualnej rzeczywistości. Dlatego też niektórzy mówią, że CARDBLOCKS to „analogowy Minecraft”. Nie do końca zgadzam się z tym porównaniem. - twórca klocków, Piotr Nawracała, podkreśla, że poza aspektem rozrywkowym, zależało mu też na przemyceniu wiedzy matematycznej w swoim produkcie - W systemie CARDBLOCKS są kopuła, rotunda, bryły platońskie, a będą torus, ostrosłup i kilka innych klasycznych brył. No i w tym momencie zostanę odstrzelony... Matematyka? To trudne, nudne i najlepiej usunąć, wywalić z matury (śmiech). Zauważam jednak, że np. opowieść o liczbie pi czy złotej liczbie oraz sinusach i cosinusach staje się przyjemna przy okazji zabawy z klockami.
Międzypokoleniowa kreatywna zabawa
Zamek, domek, most, stolik z krzesełkami czy inne konstrukcje – klocki CARDBLOCKS pozwalają stworzyć w zasadzie wszystko, co tylko podpowie wyobraźnia. Wspólne układanie kartonowych komponentów to świetna zabawa dla osób w każdym wieku. Są odpowiednie zarówno dla młodszych dzieci, które mogą konstruować z nich budowle w towarzystwie rodziców czy dziadków, ale też podobają się dzieciom w wieku szkolnym, młodzieży i wszystkim, którzy cenią sobie kreatywne zajęcia. Klocki CARDBLOCKS bawią i integrują, łączą pokolenia i zapewniają wspaniałą rozrywkę w gronie najbliższych.
Dostępne zestawy kartonowych klocków konstrukcyjnych CARDBLOCKS
Kartonowe klocki konstrukcyjne CARDBLOCKS. Zestaw podstawowy
To połączenie KLOCKA o oryginalnej konstrukcji i specjalnego ŁĄCZNIKA dające niespotykane dotąd możliwości kształtowania form przestrzennych. Zbuduj zamek, domek, most, stolik z krzesełkami czy inne konstrukcje, które podsunie ci wyobraźnia. To świetna zabawa dla osób w każdym wieku, lubiących kreatywne zajęcia.
Kartonowe klocki konstrukcyjne CARDBLOCKS. Rotunda
Rotunda w architekturze to budowla na planie owalnym lub okrągłym, pokryta kopułą lub daszkiem stożkowym. Współczesne rotundy mogą mieć także płaski dach. Bryła ta znana była już budowniczym w starożytności. Najsłynniejszym przykładem rotundy jest zbudowany w II w n.e. Panteon w Rzymie. W baroku i klasycyzmie rotunda występowała jako budowla ogrodowa lub część pałacu – np. rotunda w Pałacu na Wodzie w warszawskich Łazienkach. Budynek Panoramy Racławickiej we Wrocławiu to także przykład rotundy. Elementy konstrukcyjne ROTUNDY mogą posłużyć do budowania łuków, sklepień, przypór... w połączeniu z Zestawem podstawowym i Kopułą wszystko jest możliwe.
Kartonowe klocki konstrukcyjne CARDBLOCKS. Kopuła
Kopuła wyraża doskonałość, pełnię i przepływ energii. Jest naturalną formą występującą w przyrodzie. To sklepienie w kształcie czaszy stosowano w architekturze od starożytności. Jest symbolem idealnych proporcji kulistej Ziemi. Co ciekawe, kształt kopuły pozytywnie działa na człowieka. Nie bez powodu najważniejsze świątynie renesansu zwieńczone są właśnie kopułą. Tekturowa kopuła do samodzielnego złożenia oparta jest na założeniu, że główne elementy (łuki) mają ten sam promień (równy promieniowi wielkiej kuli). Kopuła nada każdej wykonanej z bazowych klocków konstrukcji imponującego charakteru.
Kartonowe klocki konstrukcyjne CARDBLOCKS. Bryły platońskie
Zestaw 5 brył platońskich do samodzielnego złożenia.
Wielościany foremne, czyli inaczej bryły platońskie leżą u podstaw królowej nauk – matematyki. Platon uważał, że są najdoskonalszą formą i budulcem otaczającej nas rzeczywistości. Nad wejściem do swojej Akademii umieścił napis „Niech nie wchodzi tu nikt, kto nie zna geometrii”. Teraz sam możesz zbudować bryły platońskie i cieszysz się ich doskonałością w domu czy szkole. To świetna zabawa dla osób lubiących poznawać świat oraz niezastąpiona pomoc podczas nauki geometrii.
Według Platona trójkąt jest podstawową cegiełką budowy świata. Można z niego stworzyć czworościan, ośmiościan i dwudziestościan, a z dwóch trójkątów złożonych w kwadrat –sześcian. Bryły te są budulcem 4 żywiołów tworzących świat (ogień, powietrze, woda, ziemia), a zespoleniem całości jest dwunastościan.
SERDECZNIE ZAPRASZAM NA STRONĘ WYDAWNICTWA EGMONT
Super sprawa
OdpowiedzUsuńWow😍😍😍😍
OdpowiedzUsuńIleż możliwości, co tylko wyobraźnia podpowie!!!!
Jestem oczarowana tym projektem dziadka dla wnuczki.
Inne dzieci na tym projekcie też skorzystają.
No i poszanowanie natury👏👏👏👏
Super
OdpowiedzUsuńBardzo ciekawy pomyśł
OdpowiedzUsuńCiekawe są
OdpowiedzUsuńCiekawe😊
OdpowiedzUsuńWwo super mysle że moje dzieciaczki byłby zachwycone
OdpowiedzUsuńKlocki z pewnością przyciagna uwagę i.dziecko jak i rodzica Dagmara Krajewska
OdpowiedzUsuńZachwyciły mnie te klocki. Pierwszy raz się z takimi spotykam. Dają tyle możliwości, tyle zabawy
OdpowiedzUsuńNie spotkałam się wcześniej z takimi klockami,dają one tyle możliwości dzieciom.
OdpowiedzUsuńAle świetny pomysł
OdpowiedzUsuńfajna sprawa dla dzieciaków przez te klocki
OdpowiedzUsuńŚwietna sprawa,uwielbiam takie kreatywne cuda
OdpowiedzUsuń