sobota, 23 listopada 2019

Wydawnictwa Videograf SA Książka pt.: "Milczenie Aniołów” - OPINIA


Zapraszam na opinię o książce pt.: „Milczenie Aniołów”, jaką otrzymałam od Wydawnictwa Videograf SA.Wojna się skończyła. Czy to jednoznacznie znaczy konie kłopotów? Niestety nie. Polsce daleko do ideału. W bohaterach pozostają traumatyczne przeżycia, strach. Komunistyczna Polska to donosy, współprace z SB czy układy polityczne.
Szymek zostaje aplikantem, nie chce jednak brać prostych spraw. Mimo że nie ma jeszcze doświadczenia, bierze te trudniejsze, wierzy w sprawiedliwość. Niestety jest to powodem sporów z Zosią (jego żoną). Kobieta boi się, wolałaby by, by jej mąż się nie mieszał. Myślą o rozwodzie, jednak nie chcą tego robić ze względu na syna. Czy uda się im dość do porozumienia? Czy poznana na spacerze Beata zmieni podejście Szymona do małżeństwa z Zosią, a może do rozwodu?
Mateusz kocha swoją przybraną mamę Alicję, jednak chce poznać własne korzenie, odnaleźć swoją siostrę Rebekę. Po wielu próbach w końcu się udaje. Czego dowie się o sobie i swoich korzeniach? Jakie decyzje podejmie? Jak poradzi sobie z decyzjami syna Alicja?
Nadia wikła się w romans z dużo starszym mężczyzną. Cieszy się, że dla rodziców przeważnie jest „niewidzialna”, to pozwala jej na utrzymanie wszystkiego w tajemnicy, na spotkania z Michałem. Kiedy podczas wycieczki szkolnej zostaje ranna i trafia do szpitala, okazuje się, że była w ciąży, a jej tajemnica powoli wychodzi na jaw. Czy dziewczyna ułoży sobie życie? Jak zareagują rodzice? Czy Nadia była tylko przygodą, czy kimś dużo więcej dla Michała?

W książce znajdziemy bohaterów, których można poznać wcześniej w serii „Zemsta i przebaczenie” „Zanim nadejdzie jutro”. Jest to niezwykła gratka dla tych, co je czytali. Dowiemy się, jak potoczyły się losy znanych nam wcześniej bohaterów, z jakimi problemami borykają się po zakończeniu się wojny, co się z nimi stało. Poznamy również nowych bohaterów. To wszystko czyni książkę bardzo ciekawą.

Znajdziemy w niej nie tylko jedną historię, a kilka. Czyta się je bardzo dobrze, wciągają, a losy bohaterów czasami się przeplatają, co bardzo mi się podoba.

Bohaterowie wyraźni. Znajdziemy takich, których da się lubić, ale również takich, których zachowanie ostro mnie denerwowało. Uważam jednak, że każdy z nich jest w książce potrzebny, aby stworzyła się ciekawa, spójna całość.

Książka pt.: „Milczenie Aniołów” to pierwszy tom serii Prawda zapisana w popiołach. Mnie zaciekawił, losy bohaterów śledziłam z przyjemnością, z wielkim zainteresowaniem, wraz z nimi przeżywając wzloty i upadki. Uważam, że warto było ją przeczytać i już nie mogę doczekać się kolejnego tomu. Z przyjemnością polecam.Moja ocena 9\10Serdecznie zapraszam na stronę Wydawnictwa Videograf SA oraz na FB.


10 komentarzy: