środa, 25 sierpnia 2021

Wydawnictwo NieZwykłe Książka pt.: "Devil” - Recenzja

 

Zapraszam na recenzję książki pt.: „Devil”, którą otrzymałam od Wydawnictwa NieZwykłego.

Hailey po długiej nieobecności wraca do domu. Ma swoje plany, chce nacieszyć się czasem z rodziną i przyjaciółką oraz znaleźć pracę. Jednak dość szybko okazuję się, że z jej planów może nic nie wyjść. Jej brat doprowadził firmę do zadłużenia, niebawem ma odbyć się licytacja, a jedynym ratunkiem jest Victor Sharmanato. Jednak on ma swoje warunki, a dokładnie jeden i to ona nim jest. Jeśli zostanie jego żoną, on spłaci długi, a rodzinna forma nie upadnie. Hailey początkowo jest wściekła ani myśli się zgadzać, jednak kiedy się uspokaja, zaczyna zauważać, że nie ma innego wyjścia niż się zgodzić. Wie, że jeśli nie uratuje firmy, rodzina nie będzie miała do niej pretensji, ale ona sama z własnym sumieniem sobie nie poradzi.
Kobieta ma plan, nie zamierza całkowicie się zgodzić na warunki Victora. Przedstawia mu swoją propozycję, a mianowicie, że zamieszka z nim rok i będzie go spłacać. Jeśli spłaci, dług w tym czasie będzie, mogła odejść, jeśli nie, zostanie jego żoną. Mężczyzna dość szybko się zgadza, a ona niebawem się do niego przeprowadza.
Choć początki nie należą do udanych, a kobiecie zdecydowanie nie podoba się zachowanie Victora, kiedy zaczyna go bliżej poznawać, odkrywa jego drugą twarz, zupełnie inną niż myślą wszyscy. Jednak są sekrety i tajemnice, które bardzo wiele mogą zmienić, a nic nie jest takie, jakie by się wydawało. Jedno jest pewne Victor, chce Hailey, a on zawsze dostaje to, czego chce. Jakie tajemnice skrywa mężczyzna? Co odkryje Hailey? Co ich połączy?

Książka zapowiadała się ciekawie już z opisu, jednak nie podejrzewała, że będzie aż tak dobra. Historia ciekawa i wciągająca, a przy tym dość dynamiczna akcja, z zaskakującymi zwrotami. Momentami byłam pewna, że za chwilę zdarzy, się coś zupełnie innego niż się działo. Podczas czytania towarzyszyło mi wiele różnych emocji, czasem nie dało się utrzymać powagi, czasem byłam zła na to, co się działo, czasem mnie ogarniał smutek, a momentami radość.

Jeśli chodzi o bohaterów to według mnie autorce się bardzo udali. Niebanalni, dobrze wykreowani, a jednocześnie mający wady, co sprawiało, że byli bardziej realistyczni.
Hailey jest młodą kobietą, która miała własne plany i marzenia, jednak rodzina i firma, którą stworzyli jej rodzice była od tego ważniejsze. Potrafiła, wie poświęcić, a jednocześnie nic nikomu nie wypominała. To kobieta, która ma swoje wartości, wie, co jest dla niej najważniejsze i potrafi o to zawalczyć. To bohaterka silna, zdecydowana, pyskata, niedająca sobą pomiatać, a jednocześnie opiekuńcza, licząca się nie tylko z sobą, ale też z innymi. Osobiście ją polubiłam.
Victor to bardzo bogaty biznesmen, o którym wie każdy, a jednocześnie nikt go tak naprawdę nie zna. Skrywa w sobie sekret, którego poznanie pozwala wiele zrozumieć (jednak jaki musicie sami odkryć). Uważany za człowieka, z którym lepiej nie zadzierać, nazywany diabłem, jednak to tylko pozory, a on potrafi być bardzo opiekuńczy w stosunku do kogoś, na kim mu zależy.


Książka pt.: „Devil” według mnie jest rewelacyjnym debiutem który z ogromną przyjemnością polecam.


Moja ocena – 9\10


Serdecznie zapraszam na stronę Wydawnictwo NieZwykłe oraz na FB


Devil

4 komentarze: