wtorek, 6 października 2020

Wydawnictwo Wilga Książka pt.: ”Elementarz ekologiczny” - Recenzja

 

Zapraszam na opinię o książce pt.: „Elementarz ekologiczny”, jaką otrzymałam od Wydawnictwa Wilga.
Książka jest zdecydowanie ekologiczna i to nie tylko ze względu na jej treść, ale również wydanie. Została wydana na ekologicznym papierze, z certyfikatami. Grzbiet książki wykonany na zasadzie zero waste, czyli zużywa się minimum papieru (nie posiada dodatkowej tektury). Okładka wykonana z kartonu, który jest biodegradowalny i nadaje się do recyklingu. Książka jest szyta naturalnym surowcem, nieklejona. Jednym słowem podczas jej tworzenia starało się zrobić to tak, aby była przyjazna dla naszego środowiska.

Treść jest wspaniała. Na 80 stronach, które znajdziemy w książce, jest bardzo dużo cennych informacji. Jak dbać o planetę? Co zrobić, aby jej nie niszczyć? Jak segregować śmieci? Co znaczy certyfikat FSC? Dlaczego plastik jest tak dużym wrogiem naszej planety? To tylko malutka część pytań, na które znajdziemy odpowiedzi w książce.

W książce są również zadania, dzięki którym dziecko m.in. ćwiczy zdobytą wiedzę. Zadnia są ciekawe, co zachęca do ich wykonywania, bycia eko i dbania o naszą planetę.

Wydanie książki jest dość ładne. Znajdziemy w niej ciekawe ilustracje, ramki co przyciąga wzrok i zachęca do sięgania po książkę.

Według mnie książka pt.: „Elementarz ekologiczny” to jedna z tych książek, po które powinno sięgnąć nie tylko dziecko, ale również wielu dorosłych. Dbanie o planetę jest bardzo ważne i jeśli nie zaczniemy tego robić, będzie coraz gorzej. Jeśli każdy zacznie myśleć nie tylko o tym, aby mu było jak najwygodniej, ale również o tym, czy nie szkodzi własnym działaniem (np. używając jednorazówek czy wrzucaniem śmieci gdzie popadnie, bo przecież to „tylko” jeden papierek), może jeszcze nie nasze dzieci, ale wnuki już tak będą żyć w jednym wielkim śmietniku, z wariującą pogodą i bardzo złą jakością powietrza. Książka jest mądra i zdecydowanie przydatna. Z przyjemnością polecam.


Moja ocena – 10\10Serdecznie zapraszam na stronę Wydawnictwo Wilga oraz na FB.


Elementarz ekologiczny

8 komentarzy:

 1. Bardzo fajna, moja córcia taki lubi własnei

  OdpowiedzUsuń
 2. Fajna, ciekawa i pouczająca super dla dzieci

  OdpowiedzUsuń
 3. Dbałość o planetę to zadanie wszystkich pokoleń.
  Oby więcej takich książek!

  OdpowiedzUsuń
 4. Idealna książka dla każdego przedszkolaka

  OdpowiedzUsuń
 5. Dzieci już od najmłodszych lat powinny uczyć się dbania o naszą Matkę Ziemię,o ekologii,super opracowana książka :)

  OdpowiedzUsuń
 6. fajna książka,nauka i pożytek w jednym

  OdpowiedzUsuń