“To, ile wiemy o naturze aktu seksualnego, wierności małżeńskiej, zalet dziewictwa, relacjach homoseksualnych, regulacji urodzeń, aborcji jest niczym w porównaniu z tym, czego nie wiemy.” napisała Iwona Wierzba, autorka jedynej takiej publikacji w Polsce: “Jak sobie poczynamy. Historia różnych koncepcji i antykoncepcji”.
https://www.albus.poznan.pl/sklep/jak-sobie-poczynamy-historia-roznych-koncepcji-i-antykoncepcji/
Książka odkrywa historię przemian dotyczących roli i odpowiedzialności człowieka za stan populacji ludzkiej na świecie.
“Pamiętajmy, że większość utrwalonych informacji, które przetrwały do naszych czasów, została starannie przefiltrowana z niewygodnych treści przez kolejnych strażników moralności i obyczajów, dominujących w minionych epokach. Całkowicie zrozumiałe, że w długim okresie poprzedzającym nasze istnienie na Ziemi nie obowiązywały te same, niezmienne wartości, prawa, moralne dyrektywy ani pragnienia.”
“W historii ludzkości nie było nigdy okresu, w którym wszystkie dzieci byłyby wyczekiwane i otoczone kręgiem odpowiedzialnych za ich los dorosłych.
Dyskusja o aborcji toczy się od wieków. Niemal każdy zajmuje w niej zdecydowanie określone stanowisko.
Temat aborcji często bywa wymianą poglądów wynikających z wiedzy, wyznawanej wiary, przekonań moralnych czy politycznych pomiędzy obywatelami i przedstawicielami władzy, nauki, filozofii, religii. Zdarza się jednak, że przypomina jarmarczną kłótnię, w której epitety zastępują argumenty.”
Przeczytaj więcej w książce:
“Jak sobie poczynamy. Historia różnych koncepcji i antykoncepcji”
Autor: Iwona
Wierzba
Ilustrator: Marianna Sztyma
wiek czytelnika 14+
Ciekawa i daje do myślenia ,także pokazuje jak świat się zmienił
OdpowiedzUsuńZapewne ciekawa moze dowiemy sie czegos nowego
OdpowiedzUsuńCiekawa pozycja książkowa do przecyztania
OdpowiedzUsuńKsiążka niewątpliwie ciekawa i warta przeczytania i podsunięcia komuś do przeczytania;)
OdpowiedzUsuńNa pewno warto poczytać, wiedzy nigdy dość!
OdpowiedzUsuńAborcja to teraz temat dość popularny. Czy ją popierać czy wręcz przeciwnie? Prawdą jest, że każdy ma swoje zdanie, które jest poparte poglądami czy też przeżyciami bądź religią. Chętnie bym przeczytała tą książkę.
OdpowiedzUsuńksiążka z gatunku popularnonaukowych,autorka Iwona Wierzba nie boi się tematów kontrowersyjnych :) Takie pozycje też są potrzebne by zasilić szeregi w księgarniach.
OdpowiedzUsuńnie dla mnie może dla kogoś stać się ciekawa do czytania
OdpowiedzUsuń