sobota, 19 września 2020

Wydawnictwo Novae Res Książka pt.: "Wstrzymując oddech” - Recenzja

 

Zapraszam na opinię o książce pt.: „Wstrzymując oddech”, jaką otrzymałam od Wydawnictwa Novae Res.

Oliwia jest szczęśliwą kobietą. Nie ma problemów, zaręczyła się z Jakubem, miłością swojego życia, ma wsparcie od rodziny. Kiedy w prezencie urodzinowym otrzymuje od narzeczonego budynek, aby mogła rozpocząć prowadzenie własnej kawiarni, spełnia się jej wielkie marzenie. Oboje są zakochani, szczęśliwi i pewni, że już tak zostanie na długie lata. Jednak jest coś, co nie daje kobiecie spokoju, ma problemy ze snem i przeczucie, że coś złego się stanie. Nie potrafi powiedzieć co, nie chce mówić o swoim przeczuciu nikomu, boi się, że pomyślą, że zwariowała. O bezsenności wie Jakub i wymusza na niej obietnice, że jak tylko wróci z delegacji, pójdzie do lekarza. Jakub jednak nie wraca, ginie w wypadku samochodowym, a świat Oliwi rozpada się na milion kawałków. Nie chce i nie potrafi sobie poradzić w nowej rzeczywistości, mimo wsparcie przyjaciół i rodziny. Czy da radę? Czy pogodzi się z utratą ukochanego? Czy znajdzie sposób na odbudowanie swojego życia? Czy będzie umieć jeszcze się uśmiechać, być tak po prostu szczęśliwa?

Historia piękna, choć momentami bardzo smutna. Podczas czytania wywołała u mnie wiele intensywnych emocji, a zakończenie spowodowało łzy w oczach. Książkę czytałam z ogromnym zainteresowaniem, nie mogąc się oderwać. To historia o pięknej miłości, której nic nie zniszczy, nawet śmierć, o tęsknocie, żałobie, próbach podniesienia się i życia dalej bez ukochanej osoby.

Oliwia jest młodą kobietą, której w jednym momencie cały świat się wali. Miała wszystko, o czym tylko mogła zamarzyć, była szczęśliwą, spełnioną kobietą. W jednej chwili straciła nie tylko ukochanego mężczyznę, ale i sens własnego życia, bez niego nic dla niej nie znaczyło. To bohaterka, która przeszła długą drogę, aby choć trochę na nowo posklejać swój świat. Osobiście bardzo ją polubiłam i mocno jej kibicowałam.

Historia Oliwi i Jakuba całkowicie mnie pochłonęła, zdecydowanie się podołała i na pewno zostanie ze mną na długi czas. Z wielką przyjemnością polecam.Moja ocena – 9\10Serdecznie zapraszam na stronę Wydawnictwo Novae Res oraz na FB.


Wstrzymując oddech

11 komentarzy:

 1. Dobrze jest czytać o parze, która się kocha i jest szczęśliwa. Natomiast jak zazwyczaj bywa co się musi zdarzyć i zniszczyć szczęście...

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo dziękuję za tak miłe słowa o mojej najnowszej książce. Pozdrawiam ❤️

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo piękna, wciągająca, a zarazem smutna historia. Z wielką chęcią przeczytalabym taką

  OdpowiedzUsuń
 4. Fajna książka choć nie lubię tego typu książek, ale ta mnie nawet przyciągnęła

  OdpowiedzUsuń
 5. Brzmi ciekawie. Osobiście uwielbiam takie ksiazki. One zostają na dłużej w pamięci

  OdpowiedzUsuń
 6. Ciekawa historia choć smutna.
  Jak w życiu...warto sięgnąć po takie książki. GRATULACJE dla autorki.

  OdpowiedzUsuń
 7. Piekna życiowa ksiazka trzeba doceniać to co się ma bo niewiadomo na ile życie jest nam dane

  OdpowiedzUsuń
 8. Na pewno warto sięgnąć po te książkę

  OdpowiedzUsuń
 9. Z pewnością czyta się ją z wielkimi emocjami i zaciekawieniem z chęcią bym poczytała Dagmara Krajewska

  OdpowiedzUsuń
 10. Historia Oliwii i Jakuba jest przepełniona różnymi emocjami,bardzo intryguje mnie do przeczytania :)

  OdpowiedzUsuń
 11. panie na pewno znajdą czas na przeczytanie książki

  OdpowiedzUsuń