poniedziałek, 14 września 2020

Wydawnictwo Novae Res Książka pt.: "Zamknięta na klucz" - Recenzja

 

Zapraszam na opinię o książce pt.: „Zamknięta na klucz”, jaką otrzymałam od Wydawnictwa Novae Res.Elizabeth jest zwykłą nastolatką, a przynajmniej tak myśli. Ma przyjaciół, chodzi z chłopakiem, o którym marzy nie jedna dziewczyna w szkole, mieszka z tatą, który jest wiecznie zapracowany, jednak mimo to starają się jadać wspólnie obiady. Nic nie zapowiada tego, co ma się niebawem stać. Wszystko zaczyna się od dziwnych snów, których dziewczyna nie rozumie. Jest w nich uwięziona, ktoś się nad nią znęca, chcąc uzyskać informację o czymś, o czym ona nie ma pojęcia, a przynajmniej tak jej się wydaje. Elizabeth nie mówi nikomu o snach, nie chce, aby ktoś pomyślał, że zwariowała. Jednak zaczynają się dziać coraz dziwniejsze rzeczy, na które nie ma logicznego wytłumaczenia. Do szkoły przychodzi nowy uczeń Clark, a dziewczyna czuje jego obecność, zanim go zobaczy. Na dodatek, zanim spotkali się pierwszy raz w szkole, Elizabeth widziała go, jak ją obserwował z daleka. Z jednej strony się boi, z drugiej jest ciekawa co tak naprawdę się wokół niej dzieje. Kim jest Clark? Co odkryje Elizabeth? Co oznaczają jej dziwne sny?

Historia ciekawa, wciągająca. Jest to jedna z nielicznych książek, którą czytałam i ja i córka. Obie stwierdziłyśmy to samo, że jest świetna. Książkę czyta się bardzo szybko. Historia jest ciekawa, dynamiczna, momentami bardzo zaskakująca.

Bohaterowie ciekawi, dający się lubić.
Elizabeth to młoda dziewczyna, która myśli, że ma pokładane, dość stabilne życie. Kiedy wszystko, w co wierzyła, okazuje się kłamstwem, a rzeczy, jakie się wokół niej zaczynają dziać, są bardzo dziwnie, początkowo czuje się zagubiona. Nie potrzebuje jednak dużo czasu, żeby się „ogarnąć” i zacząć działać. To bohaterka dająca się lubić, której przygody śledziłyśmy z przyjemnością.

„Zamknięta na klucz” to książka, po którą śmiało może sięgnąć zarówno nastolatka, jak i osoba dorosła, warunek jest jeden – trzeba lubić fantastykę. Naszym zdaniem historia jest ciekawa i wciągająca, warta bliskiego poznania. Z przyjemnością polecamy, a same czekamy na kolejny tom.Moja ocena – 8\10Serdecznie zapraszam na stronę Wydawnictwo Novae Res oraz na FB.


Zamknięta na klucz

11 komentarzy:

 1. Dosyć ciekawa książka pewnie i dla mnie by się podobala

  OdpowiedzUsuń
 2. Czytaam takze i potwierdzam że jest super, i to będzie jak mniemam serii abo to częśc pierwsza

  OdpowiedzUsuń
 3. Brzmi trochę jak jakiś dziwny sen, ale może jak bym miała okazje przeczytać to bym się przekonała.

  OdpowiedzUsuń
 4. Hm musze sma poczytac i soe przekonac

  OdpowiedzUsuń
 5. Hm musze sma poczytac i soe przekonac

  OdpowiedzUsuń
 6. panie na pewno książkę chętnie przeczytają,sam nawet lubię science fiction

  OdpowiedzUsuń
 7. Bardzo ciekawa i ekscytująca, napewno przeczytam

  OdpowiedzUsuń
 8. Fantastyka to zdecydowanie jeden z tych gatunków literackich który bardzo lubię. Historia jest ciekawa, pełna niedopowiedzeń, zagadek więc z pewnością miło będzie się ją czytało

  OdpowiedzUsuń
 9. Rzadko sięgam po fantastykę, ale ta recenzja zachęca niesamowicie, by przeczytać tę książkę.

  OdpowiedzUsuń
 10. Od czasu do.czasu lubię poczytać fantastykę pod warunkiem ,że mnie zaciekawi jak akurat ta Dagmara Krajewska

  OdpowiedzUsuń
 11. Klimaty science-fiction nie są moimi ulubionymi ale uważam,że książka ma coś w sobie :)

  OdpowiedzUsuń