niedziela, 18 czerwca 2017

Edipresse Książki Książka pt.: „Saga rodu Cantendorfów. Tom 1. Tajemnica zamku” - OPINIA

Zapraszam na opinię o książce pt.: „Saga rodu Cantendorfów. Tom 1. Tajemnica zamku”, jaką otrzymałam od Edipresse Książki.Opowieść przenosi nas do dawnych czasów, gdzie społeczeństwo było podzielone na klasy, a małżeństwa w większości zawierane dla korzyści nie z miłości. Hrabia Aleksander to najzamożniejszy człowiek w całym hrabstwie Cantendorf. Dzięki temu ma wielkie wpływy, a rzeczy, które innym nie uszłyby płazem jemu uchodzą m.in. mieszka wraz z kochanką, którą muszą znosić jego żony. Umiera jego czwarta żona w bardzo krótkim czasie, a ludzie z hrabstwa zaczynają podejrzewać, że to wcale nie przypadek.
Rodzina Miltonów dzierżawi ziemię od hrabiego, niestety, ponieważ pan Milton podjął kilka fatalnych decyzji stoją na skraju bankructwa. Ich jedynym ratunkiem przed poniżeniem oraz całkowitej stracie wszystkiego na oczach innych jest łaskawość hrabiego i przesunięcie przez niego spłaty długu. Po śmierci jego żony postanawiają podstępem ożenić z nim swoją starszą córkę, co jest bardzo ryzykownym, wręcz głupim pomysłem, niewyobrażalne jest łączenie się klas społecznych. Życie pisze jednak własne scenariusze i młodsza córka państwa Miltonów zakochuje się Aleksandrze. Czy różnica klas nie stanie im na przeszkodzie? Kate zawiera pakt z czarownicą by z jej pomocą oczarować hrabiego, pokazać, że potrafi być damą, panią na zamku. Co czarownica chce w zamian? Czy hrabia również pokocha prostą, rudowłosą dziewczynę, która jest niepokorna i często ściąga na siebie kłopoty?

Historia w książce bardzo mi się podobała. Jest pełna miłości, nadziei, wiary, ale też tajemnic, zagadek do rozwiązania. Pokazuje, że nie wszystko jest tak łatwe jak się wydaje, a gdy czegoś bardzo pragniemy wystarczy się postarać z wszystkich sił by to osiągnąć.

Książkę zdecydowanie warto przeczytać. Ja już sięgam po kolejny tom, bardzo ciekawa dalszych losów Kate i Aleksandra. Zdecydowanie polecam.Zalety:
·      Ciekawa.
·      Wciągająca.
·      Pełna miłości, a jednocześnie tajemnicy.
·      Pokazuje, że warto wierzyć w miłość i dążyć do celów.

Wady:
BRAK

Moja ocena – 10\10


Serdecznie zapraszam na stronę Edipresse Książki
 oraz na FB.
Książkę pt.: „Saga rodu Cantendorfów.

Tajemnica zamku” znajdziecie TU.

17 komentarzy:

 1. Ciekawa ksiazka :-)
  Az chce sie poznac koncowke

  OdpowiedzUsuń
 2. O super warto poczytać ewelina tkacz

  OdpowiedzUsuń
 3. Nawet książka brzmi ciekawie by poznać dalsze losy bohaterów

  OdpowiedzUsuń
 4. brzmi tak ciekawie że az sie chce ja przeczytać :)

  OdpowiedzUsuń
 5. ciekawa historia, czytałąm kiedyś taką książkę podobną ;-)

  OdpowiedzUsuń
 6. Przenosi nas w odległe czasy a jednak miłość wciąż jest ponadczasowa :) Może być bardzo interesująca :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Z przyjemnością bym przeczytała,ale niestety mój czas jest bardzo ograniczony i strasznie nad tym ubolewam :( Mam nadzieję,że kiedyś nadrobię..

  OdpowiedzUsuń
 8. od jakiegoś czasu czaję się na całą serię :) zapowiada się ciekawie

  OdpowiedzUsuń
 9. Zawiłość niczym w Modzie na sukces.

  OdpowiedzUsuń
 10. kolejna propozycja książkowa dla pań

  OdpowiedzUsuń
 11. Jak tylko skończę czytać obecną książkę co mam chętnie wezmę się za tą.

  OdpowiedzUsuń