poniedziałek, 12 października 2020

Wydawnictwo Wilga Książka pt.: ”Kózka zwana Wierzbą. Tom 6” - Recenzja

 

Zapraszam na opinię o książce pt.: „Kózka zwana Wierzbą. Tom 6”, jaką otrzymałam od Wydawnictwa Wilga.
Jasmine jest uroczą dziewczynką mieszkającą na wsi wraz z młodszym braciszkiem i rodzicami. Kocha zwierzęta i ma ich dość dużo, jednak nie potrafi obojętnie przejść obok żadnego, które potrzebuje pomocy. Pewnego dnia, wraz z przyjacielem Tomem, znajdują małą kózkę w kłopotach. Ratują ją i zabierają na farmę, jednak muszą utrzymać w tajemnicy przed rodzicami jej obecność. Nie jest to łatwe, ponieważ kózka co chwile wpada w kłopoty i nie należy do grzecznych, ułożonych. Czy tajemnica dzieci zostanie odkryta przez rodziców? Czy uda im się zatrzymać uratowaną kózkę?

Historia ciekawa, wciągająca, pełna miłości i ciepła. To historia o wielkiej miłości do zwierząt, pomaganiu im, ratowaniu z opresji. Nie tylko bawi, ale również uczy.

Przeznaczona dla dzieci 3-5 -letnich i moim zdaniem jest doskonale do nich dostosowana. Tekst ciekawy, dość prosty, a to sprawia, że dziecko z przyjemnością będzie słuchać.

Ilustracje dość ładne, czarno białe. Przyciągają wzrok i zachęcają do poznania treści.

Moim zdanie książka pt.: „Kózka zwana Wierzbą. Tom 6” to książka, którą warto przeczytać razem z dzieckiem. Dzięki niej pozna ciekawą historię ratowania kózki przez dzieci, a także będzie doskonałym pretekstem do rozmowy o miłości do zwierząt, pomaganiu im itp. Ze swojej strony polecam.Moja ocena – 9\10Serdecznie zapraszam na stronę Wydawnictwo Wilga oraz na FB.


Kózka zwana Wierzbą. Tom 6

7 komentarzy:

 1. Mamy ksiązeczki z tej serii, córica je lubiła czytać

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo fajna książeczka,dzieci ją polubią

  OdpowiedzUsuń
 3. Fajna książeczka, dzieciom na pewno spodoba się

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo chętnie dowiem się więcej na temat tej książki i jej bohaterów

  OdpowiedzUsuń
 5. Fantastyczna książeczka,czarno-białe ilustracje też mają swój urok :)

  OdpowiedzUsuń
 6. fajna książka,dzieci dużo dobrego moga z niej wyciągnąć

  OdpowiedzUsuń