czwartek, 6 stycznia 2022

Wydawnictwo You&Ya Książka pt.: „Krew i popiół” - Recenzja Przedpremierowa

 

Zapraszam na recenzje książki pt.: „Krew i popiół”, którą otrzymałam od Wydawnictwa You&Ya.Poppy jest Panną, wybranką Bogów, za rok ma dostąpić rytuały Ascendencji, a do tej pory jej życie to złota klatka. Nie wolno jej z nikim rozmawiać nie licząc osobistej straży i damy, która została jej przydzielona do towarzystwa, nie może nikomu pokazywać twarzy, musi pozostać „czysta”. Jednak Poppy nie do końca zgadza się z narzuconymi jej zakazami. Dzięki jednemu ze swoich strażników potrafi walczyć. Pewnego wieczoru, w tajemnicy wymknęła się do miejsca, w którym kategorycznie nie powinno jej być, a nawet poznała tam pewnego mężczyznę.
W królestwie zaczyna się dziać coś bardzo złego. Pewna dama zostaje znaleziona martwa, a niedługo później, podczas spaceru w ogrodzie Poppy zostaje zaatakowana, a jej strażnik zabity. Tylko dzięki umiejętności posługiwania się sztyletem nie zostaje porwana, jedna napastnik ucieka. Dziewczynie zostaje przyznany nowy strażnik i okazuje się nim, mężczyzna poznany podczas jej nocnej wyprawy. Jeśli jej tajemnica zostanie wyjawiona, ona zostanie dotkliwie ukarana. Czy uda się zachować sekret? Kto odpowiada za napad na nią i śmierć jej strażnika? Czy Poppy jest bezpieczna? Co połączy ją z jej nowym strażnikiem?

Książka spodobała mi się. Świat, który wykreowała autorka i odkrywała przede mną po trochu, wciągnął mnie i sprawił, że chciałam dowiedzieć się o nim jak najwięcej, poznać go jak najdokładniej. Historia Poppy była ciekawa oraz wciągająca, jej losy poznawałam z dużym zainteresowaniem. To historia młodej dziewczyny, która jest wybranką Bogów. Akcja w pierwszej połowie książki jest dość wolna, później znacząco przyspiesza i sprawia.

Główną bohaterką jej Poppy, dziewczyna, która została wybrana, która czeka na Ascendencję. Tak naprawdę nie wie, co to oznacza, przez co trochę się boi. Jest osobą bardzo samotną, mającą wiele obowiązków, a praktycznie żadnych praw. To bohaterka z „charakterkiem”, która nie boi się zaryzykować, chociaż nie raz przez swoje zachowanie została ukarana. Osobiście ją polubiłam.

„Krew i popiół” to książka, która mnie się spodobała i uważam, że warto po nią sięgnąć. Polecam.


Moja ocena – 8\10


Serdecznie zapraszam na stronę Wydawnictwo You&Ya oraz na FB1 komentarz: