piątek, 7 stycznia 2022

Wydawnictwo Rebel Gra pt.: „Jamajka” - Recenzja

 

Zapraszam na recenzję gry „Jamajka”, którą otrzymałam od Wydawnictwa Rebel.


Zaczynamy od położenia planszy oraz wylosowania 9 kart skarbów i położenie ich obok skrzyni nawigacji (w stosie, tak aby nie było widać, co na nich jest). Następnie należy położyć kość walki/braków na polu fortecy, a każdy gracz umieszcza swój statek na polu startowym. Kolejnym krokiem jest pogrupowanie zasobów i umieszczenie ich koło planszy oraz położenie żetonów skarbów na kryjówkach piratów. Każdy z graczy otrzymuje swoją planszetkę oraz umieszcza na niej 3 żetony prowiantu i 3 żetony dublonów w 2 ze swoich ładowni. Następnie każdy otrzymuje karty akcji (w tym kolorze co ich statek) i oraz zabiera 3 z wierzchu do swoich dłoni.
Kiedy wszystko mamy gotowe pora rozpocząć grę. Rzucamy kośćmi, poruszamy się statkami, wykonujemy akcję, walczymy, płacimy, zdobywamy skarby i wiele więcej. Gra kończy się, kiedy któryś z graczy dotrze swoim stadkiem do Port Royal. Wygrywa osoba, która zdobędzie najwięcej punktów.

Gra jest dość dobrze rozbudowana, co sprawia, że każda rozgrywka jest inna. Zasady nie są bardzo skąplikowane, wystarczy dokładne przeczytanie instrukcji oraz „zerkanie” do niej podczas gry (przynajmniej na początku powinniśmy ją mieć zawsze pod ręką).

Wizualnie mnie gra zdecydowanie się podoba. Mamy dużą, dość grubą planszę, urocze statki w różnych kolorach, karty, planszetki, kostki i wiele różnych żetonów. Wszystkie elementy są wykonane z dbałością o szczegóły, a także nie niszczą się podczas normalnego używania.

Instrukcja jest dobrze skonstruowana. Wizualnie jest zdecydowanie ładna, a do tego jasno i czytanie napisana. Dzięki niej zrozumienie zasad nie stanowi żadnego problemu.

Moim zdaniem gra Jamajka jest rewelacyjna, a czas spędzony na graniu bardzo udany. Z przyjemnością polecam.Moja ocena – 9\10Serdecznie zapraszam na stronę Wydawnictwo Rebel oraz na FBJamajka
2 komentarze: