sobota, 20 listopada 2021

Wydawnictwo Rebel Gra Cytadela - Recenzja

 

Zapraszam na recenzję gry „Cytadela”, którą otrzymałam od Wydawnictwa Rebel.Gra składa się z kilku rund, a w każdej mamy fazę wyboru oraz fazę tur graczy.
W fazie wyboru koronowany gracz tasuje karty postaci, a następnie odrzucam odpowiednią ilość (w zależności od ilości graczy). Następnie ogląda te, co mu pozostały (tak, aby nikt nie widział) i wybiera dla siebie jedną. Następnie przekazuje karty następnemu graczu i on również ogląda je i wybiera jedną dla siebie.
Kiedy każdy gracz ma swoją kartę pora na fazę tur graczy. W tej fazie gracze pobierają zasoby i ma możliwość wybudowania dzielnicy.
Gra kończy się, kiedy któryś z graczy wybuduje 7 dzielnic.

Cytadela to nowa edycja strategicznej gry opartej o wymianę kart. Osobiście nie znam wcześniejszych wersji gry, jednak ta zdecydowanie nam się podobała. Zasady nie są zbyt trudne, a instrukcja jasna i zrozumiała. Wystarczy ją dokładnie przeczytać i zaglądać do niej podczas grania.

Wizualnie gra jest ciekawa. Karty są z ładnymi, przyciągającymi wzrok grafikami, do tego wysokiej jakości (nie wyginają się, nie łamią, nie rozrywają oczywiście, jeśli nie zrobimy tego celowo). Natomiast korona oraz monety są z grubego plastiku.

Gra mieści się w niedużym, ładnym opakowaniu, w którym bez problemu się przechowuję wszystkie elementy. Dla mnie wielkość opakowania ma znaczenie, ponieważ im mniejsze, tym mniej miejsca zajmuje.

Cytadela, z którą spędziłam miło niejeden wieczór. Mnie się spodobała i ze swojej strony polecam.Moja ocena – 8\10Serdecznie zapraszam na stronę Wydawnictwo Rebel oraz na FB Cytadela

4 komentarze: