piątek, 19 listopada 2021

Prószyński i S-ka Książka pt.: „Dubaj krwią zbudowany” - Recenzja

 

Zapraszam na recenzję książki pt.: „Dubaj krwią zbudowany”, którą otrzymałam od Wydawnictwa Prószyński i S-ka.
Książka pt.: „Dubaj krwią zbudowany” to trzeci tom cyklu Niewolnicy.

Tom pierwszy to książka pt.: „Modelki z Dubaju”.

Tom drugi to książka pt.: „Koszmar arabskich służących”.Piękne budynki, którymi zachwyca się cały świat, w Dubaju jest ich wiele. Turyści przyjeżdżają, zachwycają się nimi, ale tak naprawdę nikt nie wie, jak wiele krwi, bólu, cierpienia się działo podczas ich budowy. Mężczyźni, często niemający w swoim kraju perspektyw na normalne życie, zadłużają się, aby wyjechać, to ma być dla nich szansa na przyszłość, na zapewnienie lepszego życia, to ich „Dubajski” sen, który szybko zamienia się w koszmar.

Książka powstała dzięki wspomnieniom pewnego Polaka, który został inżynierem na terenie Zjednoczonych Emiratów Arabskich. To on poznał i opowiedział bolesne historie zwykłych ludzi, którzy pragnęli tylko zapewnić byt najbliższym. Te historie są bardzo mocne, nie da się ich przeczytać i o nich zapomnieć. Poznajemy braci, którzy sprzedali własne nerki, aby móc wyjechać, mieli zarabiać dobrze, w końcu odmienić swój los, jednak na miejscu okazało się zupełnie co innego. Zarabiali mało (choć i tak znacznie więcej niż we własnym kraju), mieszkali w tragicznych warunkach, pracowali ponad siły i nikogo tak naprawdę nie obchodziło co się z nimi stanie. To tylko jedna z historii, jakie są w książce, każda smutna, bolesna, zapadająca w pamięci.

„Dubaj krwią zbudowany” to prawdziwe historie ludzi, którzy wyjechali do pracy, marząc o lepszym życiu, jednak szybko się przekonywali, że na marzeniach się skończy. Polecam.Moja ocena – 9\10Serdecznie zapraszam na stronę Prószyński i S-ka oraz na FBDubaj krwią zbudowany

3 komentarze: