poniedziałek, 5 października 2020

Wydawnictwo WasPos Książka pt.: "Namiętna nienawiść" - Recenzja


Zapraszam na opinię o książce pt.: „Namiętna nienawiść”, jaką otrzymałam od Wydawnictwa WasPos.

Charlotte, mimo że tak naprawdę nic złego nie zrobiła, była traktowana w liceum fatalnie, jak puszczalska, a wszystko za sprawą chłopaka, który nagrał ich seks i udostępnił innym. Na studia wyjeżdża daleko, ma zamiar zapomnieć o przeszłości, stać się niewidoczną dla innych. No cóż, takie były plany, jednak dość szybko okazuje się to niemożliwe. Wyciągnięta przez współlokatorkę na nielegalne wyścigi, zadziera z chłopakiem, z którym nikt nie zadziera, a on nie zamierza nikomu odpuścić.
Brantley to mężczyzna, którego boją się wszyscy, każdy mu z chodzi z drogi, każdy uważa za „Boga”. Ma każdą kobietę na kiwnięcie palcem, każdą nie licząc Charlotte, która tak naprawdę nie wie, w co się pakuje, stawiając mu się. Śmie go obrazić i to na oczach innych co jest niedopuszczalne, jednak tym razem mężczyzna z jakiegoś powodu odpuszcza, nie robi jej krzywdy. Z jednej strony czują do siebie nienawiść, w szczególności Charlotte nie może znieść Brantley i jego aroganckiego zachowania. Z drugiej coś ich do siebie ciągnie. Nic jednak nie jest łatwe, w szczególności jak wraca przeszłość dziewczyny, w bardzo niebezpieczny sposób, a Brantley pokazuje swoją mroczną twarz. Co grozi dziewczynie? Czy Charlotte odnajdzie upragniony spokój? Co ją połączy z Brantley? Czy tak różne osoby mają szansę na znalezienie wspólnego języka? Kim tak naprawdę jest Brantley?

Historia ciekawa, wciągająca. Pełna namiętności, niebezpieczeństw, dynamiczna, z ciekawymi zwrotami akcji. Książkę czytało się szybko, wciągnęła mnie na tyle, że nie mogłam się oderwać praktycznie od samego początku, aż do ostatnich stron.

Charlotte tak naprawdę ucieka przed przeszłością i to nie tylko tą z licealnych czasów. Jest odważna, nie boi się wyrażać własnego zdania, ma dość cięty język. Stara się zacząć wszystko od nowa, jednak przeszłość ani myśli dać o sobie zapomnieć. To bohaterka, którą bardzo polubiłam, której mocno kibicowałam, a jej „teksty” nie jednokrotnie wywołały uśmiech na twarzy.
Brantley nie jest zwykłym chłopakiem. Jest niebezpieczny, mroczny, ma władzę, którą z przyjemnością wykorzystuje. Nielegalne wyścigi, uliczne walki nie są mu potrzebne, aby zdobyć pieniądze, jest to jakaś forma buntu przed rodziną, do jakiej należy, forma pokazania własnej osobowości, tym bardziej że jest w tym bardzo dobry i niezwyciężony. To bohater, którego lepiej nie spotykać na swojej drodze, jednak w książce jest idealnie na swoim miejscu.

„Namiętna nienawiść” to książka, którą przeczytałam w jeden wieczór, której czytanie sprawiło mi przyjemność. Momentami mroczna, momentami niebezpieczna, pełna namiętności historia Brantley i Charlotte była na tyle wciągająca, że nie mogłam się od niej oderwać. Z przyjemnością polecam.Moja ocena – 8\10


Serdecznie zapraszam na stronę Wydawnictwo WasPos oraz na FB8 komentarzy:

 1. Muszę ją przeczytac, tylko brakuje czasu tyle fajnych książek jest teraz

  OdpowiedzUsuń
 2. Świetna dynamiczna akcja ... z chęcią przeczytałabym już dziś.

  OdpowiedzUsuń
 3. Twoja recenzja przekonuje mnie by sięgnąć po te mroczne, pełne grozy i namiętności opowieści

  OdpowiedzUsuń
 4. Jakos nie mam weny o czasu ostatnio na ksiazki

  OdpowiedzUsuń
 5. Zapowiada się super. Odważna dziewczyna stawia się chłopakowi, którego każdy się boi. Myślę, że przeciwieństwa się przyciągają, przynajmniej chwilowo. Co z tego wyniknie? Dobre pytanie. ;-)

  OdpowiedzUsuń
 6. Jeszcze jej nie przeczytałam a już mi się bardzo podoba ta historia

  OdpowiedzUsuń
 7. Książka,która wywołuje wiele różnych emocji.Mocna bohaterka,z nią nie będzie nudy :)

  OdpowiedzUsuń
 8. książka ma te emocje co na pewno się paniom czytelniczkom spodoba bardzo

  OdpowiedzUsuń