środa, 5 kwietnia 2017

Wydawnictwo Egmont Książeczka pt.: ”Fluttershy i Fantastyczny Festiwal Futrzaków” - OPINIA

Zapraszam na opinię o książce pt.: „Kucykowe opowieści. Fluttershy i Fantastyczny Festiwal Futrzaków”, jaką otrzymałam od wydawnictwa Egmont.
Fluttershy kocha wszystkie zwierzątka, lubi się nimi opiekować i im pomagać. Jej największym ulubieńcem jest króliczek Angel. Wraz z nim odwiedza cyrk, który staje się marzeniem króliczka, niestety nic magicznego nie potrafi i przez to w cyrku go nie chcą. Angel staje się strasznie smutny nie mogąc spełnić swych marzeń o dołączeniu do zespołu cyrku. Jednak nadarza się inna okazja by coś pokazać, spełnić swoje marzenia – zawody pasterskie na festiwalu futrzaków. Tylko królika nikt na takich zawodach nie widział, ale czy to problem? Dla Angel rzaden. Zawody mają się odbyć niebawem, a króliczek nic nie umie, na dodatek pierwsze treningi okazują się katastrofą. Jednak nie zniechęca to ani Fluttershy, ani jej przyjaciela. Postanawiają spróbować własnych sił w zawodach.


Wspaniała historia, która nie tylko bawi, ale i uczy. Pokazuje, że gdy marzenie się nie spełni warto próbować czegoś innego, że nie warto się poddawać, a przyjaźń potrafi zdziałać wiele i jest bezcenna.

Język prosty, zrozumiały. Starsze dziecko bez problemu przeczyta książkę samo, młodsze nie będzie przerywać, co chwilę pytając, „co to znaczy”.

Moim zdaniem książka, która pokazuje bardzo dużo. Wspaniały prezent dla fanek kucyków Pony, ale nie tylko, wartości, które pokazuje warto pokazać każdemu dziecku. Zdecydowanie polecam.


Zalety:
·      Ciekawa, pouczająca historia.
·      Przekazuje dziecku ważne wartości.
·      Duża dawka humoru.
·      Prosty, zrozumiały tekst.Wady:
BRAK


Moja ocena – 10\10


Serdecznie zapraszam na stronę Wydawnictwa Egmont oraz FB Galaktyka Czytelnika.


16 komentarzy:

 1. Super książka dla każdej małej fanki

  OdpowiedzUsuń
 2. Fajna ksiazeczka :-) @ bohaterkajak moja Tosia kocha wszystkie zwierzaczki

  OdpowiedzUsuń
 3. O i miki lubi zwierzatks a ksiszeczka .musi byc fajna ewelina tkacz

  OdpowiedzUsuń
 4. fajniutka książecka dla każdej dziewczynki

  OdpowiedzUsuń
 5. świetna ... jak każda książka tej firmy :)

  OdpowiedzUsuń
 6. ale Irmince by się podobało :))

  OdpowiedzUsuń
 7. każda dziewczynka raczej się z niej ucieszy

  OdpowiedzUsuń
 8. Dla mojej cory lektura numer 1💖

  OdpowiedzUsuń
 9. Super książeczka mój Mikołajek zabrał siostrzyczce kucyka i z nim śpi więc kto wie może i książka też by mu się spodobała :)

  OdpowiedzUsuń